یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:

با تغذیه صحیح و تقویت سیستم ایمنی بدن می توان از ابتلا به کرونا پیشگیری کرد

تغذیه/مفدا مشهد

تغذیه صحیح به معنی مصرف مواد غذایی گران قیمت نیست بلکه با استفاده از جایگزین های مواد غذایی می توان تغذیه ای صحیح و متناسب با اقتصاد خانواده داشت.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر زهرا اباصلتی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه ۱۵ الی ۳۰ دی ماه بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه با شعار "تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا" در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست خاطر نشان کرد: برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید به اندازه کافی از منابع پروتئینی و ریزمغذی ها استفاده کرد و  بهترین منبع پروتئینی ارزانتر ، حبوبات است که همراه با غلات ارزش غذایی معادل گوشت را خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از کرونا، نباید مکمل های مولتی ویتامین را خودسرانه مصرف نمود تصریح کرد: به جای مصرف مکمل های مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی می توان از سبزی ها و میوه های فصل استفاده کرد.

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با مصرف  روزانه حداقل ۵ واحد سبزی و میوه ( ۲ عدد میوه و سه وعده سبزی ) ویتامین  C  مورد نیاز بدن تامین می شود اظهار کرد:  می توان برای تامین ویتامین c بدن از میوه های فصل همچون انواع مرکبات که غنی از این نوع ویتامین هستند، استفاده کرد به طور مثال یک عدد پرتقال و یا دو عدد نارنگی متوسط ویتامین C مورد نیاز روزانه را تامین می کند.

دکتر ا باصلتی با بیان اینکه برای پیشگیری از کرونا در کنار هر وعده غذایی از سالاد و یا سبزی خوردن استفاده شود اظهار کرد:  اگر افراد به دلیل مشکلات گوارشی قادر به مصرف سبزی ها به صورت خام نیستند می توان ، آنها را به شکل بخارپز مصرف کرد.

وی با بیان اینکه افراد بالای ۱۲ سال برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، ماهانه یک مکمل ویتامین دی ۵۰ هزار واحدی مصرف کنند خاطر نشان کرد: همچنین در کودکان ۲ تا ۱۲ سال، مصرف هر دوماه یک عدد مکمل ۵۰ هزارواحدی ویتامین D  به تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از کرونا کمک می کند.

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با تاکید بر اینکه در دوران همه گیری کرونا باید  از مواد غذایی کم چرب، کم نمک و با قند کمتر استفاده شود اظهار کرد:  غذاهای چرب و پرنمک با تضعیف سیستم ایمنی بدن شانس ابتلا به کرونا را افزایش می دهند، همچنین مصرف زیاد مواد قندی و شیرین با تحریک سیستم ایمنی بدن خطر ابتلا به کرونا را بیشتر می کنند.