شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

مراسم اختتامیه کنگره بین‌المللی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار شد

اختتامیه کنگره شهید سلیمانی

مراسم اختتامیه اولین کنگره بین المللی مکتب شهید سلیمانی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور جمعی از شخصیت‌های ملی، دانشگاهی و استانی از جمله دکتر بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حجت الاسلام دکتر رستمی رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها به صورت مجازی و حضوری در تالار هاشمی‌نژاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، مراسم اختتامیه کنگره بین‌المللی سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور جمعی از شخصیت‌های ملی، دانشگاهی و استانی از جمله دکتر بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حجت الاسلام دکتر رستمی رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها به صورت مجازی و حضوری در تالار هاشمی‌نژاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

دکتر سید محمد حسین بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این مراسم ضمن قدردانی از مسئولان برگزارکننده کنگره بین المللی سردار سلیمانی که در مسیر حفاظت و دنباله روی مکتب حاج قاسم تلاش می کنند و این مهم را به عرصه دانشگاه رسانده اند بر حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که تکلیفی همگانی است تاکید کرد و گفت:  امروز بر همه ما تکلیف است که رهرو و پیرو مکتب سردار شهید سلیمانی باشیم و در مسیر تقویت آن گام برداریم.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی اگر در مسیر استکبار ستیزی و مبارزه با شیاطین کوچک و بزرگ دنیا  هیچ هزینه‌ای را طی چهل و دو سال بعد از انقلاب  نداده باشد، و فقط  یک نفر به نام سپهبد  قاسم سلیمانی را داده باشد، بر همه ما تکلیف است که مکتب این شهید را دنبال و تقویت کنیم و نگذاریم حتی ذره ای از اهداف و برنامه هایشان روی زمین بماند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور نیز در این مراسم، ضمن تاکید به ترویج فرهنگ شهید سلیمانی در ابعاد بین المللی، گفت: دشمنان باید بدانند با حذف فیزیکی شخصیت گرانقدر سردار سلیمانی، او حذف نمی شود چرا که او نماینده مکتبی است که با حذف یک چهره شاخص به پایان نمی‌رسد. و اکنون بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب سردار سلیمانی تبدیل به یک مکتب شده است.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تصریح کرد: باید به ترویج فرهنگ شهید سلیمانی در ابعاد بین المللی توجه شود، و با استفاده از جایگاه مشهد به عنوان یک شهر بین المللی و ظرفیت این کنگره بین المللی در ترویج جهانی فرهنگ و مکتب شهید سلیمانی بهره گرفت.

دکتر سید مهدی سیدین دبیر جبهه مقاومت دانشگاهیان نیز  در این رویداد فرهنگی،  با اشاره به هدف تشکیل این جبهه  که ترویج مکتب شهید سلیمانی در دانشگاهها  و بین دانشگاهیان بود

 گزارشی از روند تأسیس جبهه مقاومت دانشگاهیان ارائه داد و  گفت:  جبهه مقاومت دانشگاهیانتوسط شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی، سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان، ناحیه بسیج دانشجویی استان با چشم انداز زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی، تبیین و ترویج گفتمان حاج قاسم و انتقام سخت علیه استکبار و خروج کامل آمریکا در منطقه تاسیس شده است.

وی با اشاره به ساختار جبهه مقاومت دانشگاهیان بیان کرد: ساختار این جبهه شامل شورای راهبردی و هسته‌های جبهه مقاومت دانشگاهیان است که این هسته‌ها از چندین کارگروه شامل کارگروههای  شبکه‌سازی، ترویج، تدوین، تبیین و انتقام سخت تشکیل شده است.

دبیر جبهه مقاومت دانشگاهیان از تدوین سند جبهه مقاومت دانشگاهیان با امضای تفاهمنامه‌ای با حضور دفتر نهاد رهبری، بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در سطح کشور خبر داد و گفت: در این تفاهمنامه مقرر شد کنگره بین‌المللی شهید سلیمانی همه ساله برگزار شود و دبیرخانه دائمی آن در مشهد استقرار خواهد یافت.

گفتنی است اولین کنگره بین المللی مکتب شهید سلیمانی دوم دی ماه در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز و هجدهم دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایان یافت.

خبرنگار:لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.