چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

به همت مدیریت تعالی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛

ازپرستاران برگزیده استان قزوین تجلیل شد

روز پرستار

به همت مدیریت تعالی فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛ در مراسمی ازپرستاران برگزیده تجلیل شد.

نشست صمیمانه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با روسای دانشکده‌های پرستاری کشور و اعضای کادر پرستاری کشور به منظور قدردانی از کادر درمان، دوشنبه ۱ دی ماه برگزار گردید و از پرستاران برگزیده استان تجلیل شد.

در این نشست که به صورت وبیناری برگزار شد حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌های کشور ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زینب (س)  و روز پرستار خاطر نشان کردند: پرستاری یکی از ارزشمندترین کارها در جامعه امروز است و به طور کلی هر کاری که در جهت رفع گرفتاری جامعه انجام شود دارای ارزش فراوان است که پرستاری یکی از والاترین این شغل‌هاست.

وی با اشاره به اینکه پرستاری حلقه اتصال بین بیمار و پزشک است بیان کرد: تلاشی که پرستاران در جهت رفع بیماری ها انجام می‌شود جای تقدیر بسیار دارد و این پرستاران عزیز با گشاده‌رویی باعث افزایش روحیه و بهبود هرچه سریعتر بیمارها می‌شوند و در کشور ما هر کجا که مشکلی ایجاد شده و بحرانی وجود داشته است از جمله دفاع مقدس و حوادث طبیعی حضور جریان پرستاری الهام بخش و باعث رفع سریعتر گرفتاری‌ها شده است.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری، با بیان تبریک صمیمانه به پرستاران اظهار داشت: در مدتی که جهان با این ویروس منحوس درگیر شده است ما و همه‌ی مردم  بیشتر از قبل با واقعیت کار پرستاری آشنا شدند و به اهمیت کار شما آشنا شدند. 

حجت‌الاسلام حیدری بیان کرد : پرستار انسان بزرگی است که با وجود اینکه هر روز شاهد غم و رنج‌های مردم است و شاید بسیاری از روزها شاید مرگ انسانی باشد اما ثابت قدم در کارش است و اگر هر شخصی باشد در این مواقع دچار آسیب شود و قالب تهی کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکید کرد: در روایات معصومین آمده است که هر کس یک شب را در بالین بیماری پرستاری کند خداوند خداوند تمام گناهاش را می‌بخشد و این نشان دهنده‌ی ارزشمند بودن کار شما پرستاران است .

در ادامه این نشست دکتر محمدرضا شیخی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن قدردانی از تشکیل این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز پرستار بیان کردند: فرمایشات مقام معظم رهبری برای پرستاران بسیار امیدبخش بود و امید داریم بتوانیم هرچه بیشتر در جهت رفع دغدغه‌های ایشان در حوزه کادر درمان به ویژه پرستاران قدم برداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.