چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷

جلسه راهکارهای عملی جهت جلوگیری از استهلاک کادر بهداشت و درمان برگزار شد

جلسه انگیزش کارکنان/زنجان

اولین جلسه همفکری نحوه انگیزه دهی و تعامل با کارکنان فعال کرونا به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور نمایندگان بیمارستانها، معاونتها، نماینده نهاد رهبری و روانشناسان و مسئولین معاونت فرهنگی سه شنبه 15 دی ماه در باشگاه علمی فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان،در این جلسه ابتدا دکتر عمارلو ضمن اشاره به دستور ریاست دانشگاه در جلسه هیئت رئیسه مبنی بر تشکیل کمیته ای مرکب از واحدهای مختلف دانشگاه در خصوص راهکارهای عملی جهت جلوگیری از استهلاک کادر درمان و بهداشت گفت: و اجرای برنامه های انگیزه دهی به کارکنان مراکز بهداشتی درمانی با هدف کاهش فرسایش شغلی و ایجاد نشاط روحی گفت: در حال حاضر که با کاهش تعداد بیماران در بیمارستانها مواجه هستیم و هنوز موج بعدی شروع نشده است، بهترین فرصت برای برگزاری برنامه های فرهنگی، رفاهی و روانی در مراکز درمانی است.

وی در ادامه به چند محور برنامه های پیشنهادی معاونت فرهنگی دانشجویی از جمله رفاهی، فرهنگی، ورزشی،حمایتهای مالی و ویژه دانشگاه تاکید کرد.

سپس دکتر ساعد عضو هیئت علمی گروه روانشناسی بالینی اظهار کرد: در گام اول بهتر است از خود پرستاران و افراد درگیر نیاز سنجی اولیه ای جهت یافتن راهکارهای عملی کاهش فرسودگی شغلی انجام شود و با توجه به بازخوردهای دریافتی برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

وی در ادامه اذعان داشت: شناسایی افراد های ریسک و کاهش استرس این افراد و جلوگیری از انتشار اضطراب بین افراد دیگر و تبیین موضوع عدم قطعیت اتمام بیماری  یکی از گامهای اساسی این موضوع می باشد. 

عضو گروه روانشناسی بالینی دانشگاه ضمن اشاره به مداخلات ضروری روانشناسی در مراکز درمانی گفت: باید در یک اقدام فوری در بیمارستانها مراکز مشاوره مداخله ای ایجاد شود.

در ادامه حجت الاسلام باقری معاونت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه خاطرنشان کرد: باید در خصوص تجهیز ایمنی افراد درگیر در بخشهای کرونا سعی وافری داشته باشیم که خود این موضوع به کاهش استرس افراد کمک میکند. و همچنین با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع جهت افزایش نشاط کاری و ارتقاء معنوی  آنان به بالا برئن نشاط و آرامش روحی این عزیزن کمک کنیم.

دکتر لازمی مدیر بیمارستان ولیعصر(عج) نیز با اشاره به عدم استفاده پرسنل از مرخصی های سالانه خود به علت بحران کرونا پیشنهاد ذخیره مرخصیهای استفاده نشده را داده و فضاسازی مناسب محیطهای بیمارستانی و ارزشگذاری کادر درمان از طریق رسانه های جمعی را خواستار شد.

در ادامه دکتر نظری مدیر بیمارستان آیت الله موسوی گفت: ایجاد مرخصی تشویقی، تعیین فرموال دقیق و قابل دفاع پرداختی های پرسنل یکی دیگر از راههای کاهش فرسایش شغلی در بحران کنونی ست.

آقای رضا شامی مسئول امور رفاهی دانشگاه نیز با اشاره به وضعیت استخدامی بی ثبات برخی از نیروهای شرکتی افزود: نیروهای شرکتی جزو نیروهایی هستند که بیسار زحمت میکشند ولی دچار غفلت از آنها شده ایم و باید فکری اساسی برای این گروه از کارکنان داشته باشیم و با حضور سرزده در بخشهای مختلف مراکز درمانی قدردان کار سخت بهداشت و درمان در شرایط کرونایی امروز کشور باشیم.

وی در ادامه به اقدامات امور رفاهی دانشگاه از جمله کارتهای خرید اعتباری، بن تخفیف و سایر اقدامات رفاهی دانشگاه اشاره نمود.

سپس مدیر پرستاری دانشگاه آقای بهمنی گفت: امسال تعیین کارمند نمونه را حذف نموده و اعلام کردیم امسال همه پرسنل نمونه هستند و به همه لوح تقدیر و هدیه اهدا نمودیم.

جلسه با صحبتهای دکتر مطبوعی مدیر بیمارستان شهید بهشتی ادامه یافت ایشان در سخنانیاظهار کرد: اگاهی ماخودمان با ادبیات کلامی خویش باعث ایجاد تبعیض بین پرسنل میشویم ، به عنوان مثال همیشه پرستاران را میگوییم و از دیگر پرسنل همچون نیروهای بهداشتی، رادیولوژیست و نیروهای خدماتی غافل هستیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امسال ما بازخوردهای خوبی از مردم در خصوص قدردانی از کادر درمان را شاهد هستیم و این نشانه خوب و امیدوارکننده ای است.

دکتر رحمانی نماینده معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به توجه بیشتر به سرمایه های انسانی سازمان گفت: توجه به سلامتی جسمی و روحی و مدیریت استرس در پرسنل از گامهای اساسی حفظ سرمایه انسانی است.

وی در ادامه افزود: عادی انگاری از سمت مردم خطر بزرگی ست که باید مورد توجه قرار گیرد و حفظ شرایط موجود بسیار سخت تر از رسیدن به شرایط زرد امروز است.

در انتها دکتر میرزاپور مسئول دانشجویان خاطر نشان کرد: دانشجویان در دوران کرونا بسیار مظلوم واقع شده اند و شرایط بسیار سختی در امتحانات پیش کارورزی و دستیاری را شاهد بودند. بحث واکسیناسیون سریعتر کادر درمان باید در اولویت اصلی دانشگاه قرار بگیرد.

برگزاری مسابقات ورزشی مجازی پرسنل و فعالیتهای ورزشی از سایر نکاتی بود که بود که سعید احمدی مدیر تربیت بدنی معاونت به آن اشاره نمود.

در انتها دکتر عمارلو معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با جمعبندی بیانات موثر اعضای جلسه به ایجاد کمیته های روان، رفاهی،فرهنگی ورزشی و معنوی اشاره نموده و به بررسی موارد در کارگروههای تخصصی متشکل از اعضای جلسه تاکید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.