دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

جشنواره" ۱۶ آذر، از جنبش تا رسالت" از میانه راه گذشت/ دعوت از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور برای شرکت در جشنواره

بیشترین آثار ارسالی در قالب کاریکاتور، عکس، مقاله، شعر، خاطره و داستانک بوده است

جشنواره" ۱۶ آذر، از جنبش تا رسالت" از میانه راه گذشت/ دعوت از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور برای شرکت در جشنواره

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تمام دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور به صورت فردی یا تشکل ها و جمع های دانشجویی به صورت گروهی دعوت کرد که با شرکت در این جشنواره با ارائه ایده‌های برتر و یا طرح های خلاقانه در بخش گروهی و یا با شرکت در بخش های فردی که قالب های متنوع تر را به خود اختصاص داده، هدف جشنواره را که جنبش و رسالت دانشجو است، ارتقاء بخشند.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از مفدا مشهد، دکتر اسماعیل زاده ، مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مسئول دبیرخانه جشنواره " ۱۶ آذر، از جنبش تا رسالت" گفت: تاکنون بیشترین آثاری که به دبیرخانه جشنواره رسیده در قالب های کاریکاتور، عکس، مقاله، شعر، خاطره و داستانک بوده است.

وی ضمن اشاره به موضوعات جشنواره، شامل جنبش های دانشجویی در آزادیخواهی، رسالت اجتماعی ، خودباوری، بحران کرونا، فعالیت های عام المنفعه و جهادی و نقش دانشجو در جهش تولید، استکبارستیزی و تحریم ها و همچنین نقش دانشجو به عنوان تریبون جامعه در بیان مطالبات اجتماعی، آزادی بیان ، اخلاق حرفه ای و در نهایت نقش دین در شکل دهی و جهت گیری جنبش ها،  در توضیح عناوین جشنواره اعلام داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و نقش دانشجویان در مقابله با این ویروس، خود می تواند عامل جنبش دانشجویی در بحران ها باشد و فعالیت هایی که در این خصوص انجام می گیرد چه فردی و چه گروهی، چه در قالب پیام به صورت عکس، شعر ، مقاله، کلیپ، فیلم کوتاه و .... همه نشانه انگیزه مقابله با بحران  است . حتی می توان به  این موضوع که کرونا نه تنها یک بیماری بلکه به عنوان هدفی که باعث حرکت و فعالیت دانشجویی سازمان یافته می شود نگاه کرد. البته یکی دیگر از قالب های جشنواره که اشاره به طنز و کاریکاتور داشته در کنار دیگر موضوعات، نگاهی متفاوت به بحران ها دارد.

دکتر اسماعیل زاده در  خصوص نیل به اهداف جشنواره اظهار کرد: درست است که جشنواره به منظور زنده نگهداشتن واقعه تاریخی ۱۶ آذر ۱۳۳۲ است اما موضوعاتی که در آن دیده شده مرتبط به وقایع دودهه اخیر است از جمله موضوع روز بصیرت. وقایعی که دانشجو در کنار آحاد مردم در آن نقش مهمی داشت. ما با طرح موضوعات جشنواره از دانشجویان خواسته ایم که نقش خود را به عنوان دانشجو در این گونه وقایع بیان کنند.

وی افزود: امروز که در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، سردار استقامت، شهامت و سردار استکبارستیزی هستیم چه خوب است که دانشجوی آزادیخواه با الهام گرفتن از آرمان های این سردار پیام خود را به دانشجویان دیگر برساند و این جشنواره پلی را ایجاد کند برای بیان آن.

در پایان دکتر اسماعیل زاده از تمام دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور به صورت فردی یا تشکل ها و جمع های دانشجویی به صورت گروهی دعوت کرد که با شرکت در این جشنواره با ارائه ایده های برتر و یا طرح های خلاقانه در بخش گروهی و یا با شرکت در بخش های فردی که قالب های متنوع تر را به خود اختصاص داده، هدف جشنواره را که جنبش و رسالت دانشجو است، ارتقاء بخشد.

ایمیل:                                        Jonbesh.resalat@gmail.com

شناسه شبکه های اجتماعی                 Jonbesh.resalat

تلفن تماس                                    ۰۵۱۳۸۸۲۳۲۶۰       داخلی۳۶۶ , ۳۴۴

تلفن همراه                                    ۰۹۹۲۸۷۸۴۱۷۸     

برای دسترسی به شیوه نامه اینجا کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.