یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:

بهسازی آشپزخانه و سلف مرکزی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام شد

دکتر عابدینی 99

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بازدید از سلف سرویس دانشجویی مجموعه پردیس دانشگاه اعلام کرد: به منظور خدمت‌رسانی بهینه، سلف مرکزی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم در بخش ابنیه و هم در بخش تجهیزات به طور کامل بهسازی و نوسازی شده است.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درحاشیه بازدید از سلف سرویس دانشجویی مجموعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: خوشبختانه بهسازی و نوسازی آشپزخانه سلف دانشجویی با نصب تجهیزات جدید وصنعتی و بهسازی فضای فیزیکی به طور کامل انجام شده است.

دکتر صدیقه عابدینی در تشریح بهسازی سلف مرکزی دانشجویی به مفدا هرمزگان گفت: طراحی صنعتی و متناسب سازی فضای فیزیکی یکی از ویژگی‌های بهسازی سلف سرویس مرکزی دانشجویی است تا شاهد کمترین انتقال آلودگی، کمتر شدن رفت و آمدهای بی مورد پرسنل به نقاط مختلف، تفکیک فضای آماده‌سازی و پخت غذا و توزیع آن و ....باشیم.

عابدینی افزود: اصلاح و بهسازی مجموعه آشپزخانه سلف سرویس مرکزی از جمله برنامه‌های مهم در مجموعه اقدامات انجام شده‌ی معاونت دانشجویی است که از سال قبل طراحی آن شروع گردید.

وی با اشاره به اینکه یکی از نکات اصلاحی در بازسازی سلف مرکزی، جداسازی فضاهای آماده‌سازی مواد اولیه از پخت غذا بود، بیان کرد: جداسازی فضای پخت خصوصآ برای مواد غذایی آلودگی پذیری مثل گوشت و سبزیجات بسیار با اهمیت است متاسفانه در طراحی اولیه آشپزخانه این دو مورد لحاظ نشده بود که با تغییر کاربری و نظر کارشناسی دو اتاق در آشپزخانه، کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری این مهم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از دیگر قسمت‌های مهم جهت جلوگیری انتقال آلودگی محل شستشو و انبار نگهداری ظروف می‌باشد که این دو فضا نیز با تغییرکاربری قسمت‌های بلا استفاده و با تجهیزات خریداری شده برای نخستین بار به آشپزخانه دانشجویی اضافه شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: سیستم هواکش و سردکننده آشپزخانه این مجموعه از سالهای گذشته دچار مشکلات اساسی بود وتقریبآ کارایی نداشت، با نظرسنجی از متخصصین و با هزینه ای قابل توجه خوشبختانه شاهدتعویض ‌همه هودها و سیستم هواکش و تعمیرات اساسی و کلی سیستم سرمایشی آشپزخانه هستیم که فضای استاندارد مورد نیاز فراهم گردیده است .

وی تشریح کرد:یکی از راهکارهای استاندارد جهت غلبه بر مشکل کمبود فضای فیزیکی درکترینگ‌های غذایی و همینطور به منظور استفاده بهینه از تهویه و گردش هوا در بین مواد غذایی به منظور حفظ کیفیت و جلوگیری از فساد مواد غذایی قفسه بندی این فضاها هست. سردخانه‌های زیر صفر و بالای صفر، انبار اصلی مواد غذایی،  و انبار نگهداری ظروف از جمله مهمترین محل‌های نگهداری در آشپزخانه دانشجویی می باشد که با قفسه‌بندی این اماکن شاهد افزایش ظرفیت نگهداری و بهبود شرایط نگهداری مواد غذایی و ظروف شسته شده هستیم.

عابدینی خاطر نشان کرد: در پروژه اصلاح و بهسازی مجموعه آشپزخانه، سیستم دفع فاضلاب به صورت ویژه مورد نظر قرار گرفت و به صورت کلی مورد بازسازی و تعویض قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در کنار سایر اقدامات اصلاحی، زیرسازی و نقاشی مجدد سقف آشپزخانه نیز به صورت کامل انجام گردیده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.