شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

گفتگو با برگزیده بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت هدهد در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛

از مطالعه منابع آموختم که صبر اوج احترام به حکمت خداوند است

برگزیده قرآنی

نجمه دهش برگزیده رشته پرسمان قرآنی بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: تا پیش از مطالعه مباحث این منابع، دو مسئله مهم را تا این اندازه درک نکرده بودم. اول اینکه صبر واقعا اوج احترام به حکمت خداوند است و دومین چیزی که دریافتم این بود که همانطور که قران کریم می فرماید:(دنیا منحصرا بازی است.) اگر همه چیز و همه اتفاقات زندگی مان را متعلق به خداوند بدانیم، هیچگاه در برابر سختی ها و مشکلات دنیا امیدمان را از دست نمی دهیم.

به گزارش مفدا جیرفت،  نجمه دهش از کارکنان بیمارستان امام خمینی(ع) دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، در بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت هدهد موفق به کسب رتبه چهارم مشترک در رشته پرسمان قرآنی شدند. این موفقیت در حالی بود که ایشان اولین بار در سال ۱۳۹۲ رتبه اول کشوری در رشته ترجمه قرآن کریم کسب کردند و همچنین در سال ۱۳۹۷ هم موفق به کسب رتبه دوم کشوری در رشته ترجمه و تفسیر قرآن کریم شده اند.

 دهش از تداوم برگزاری این جشنواره برخلاف شرایط ایجاد شده بواسطه شیوع کرونا ویروس ابراز خرسندی کرد و افزود: این دوره از جشنواره به دلیل پاندمی کرونا، با تدابیر مسئولین دبیرخانه جشنواره بصورت مجازی برگزار شد. تنها چالش این دوره از جشنواره، اختلالی بود که در برگزاری آزمون مرحله کشوری دقیقا در لحظه شروع آزمون بوجود آمد و تاخیر ایجاد شده بدنبال آن، باعث ایجاد شرایطی استرس زا برای داوطلبان شد.

ایشان سپس در راستای ترویج فرهنگ قرانی پیشنهاد دادند: می توان برای معرفی هرچه بهتر و استقبال بیشتر از این جشنواره، در ابتدای امر امتیاز ویژه ای برای برگزیدگان درنظر گرفته شودف همچون اختصاص ساعت آموزشی برای کارکنان و یا درج این سوابق در کارنامه آموزشی آنها. گرچه ممکن است در ابتدا بعضی افراد با هدف رسیدن به این امتیازات در جشنواره شرکت کنند اما یقین دارم بعد از مطالعه محتوای منابع آزمون ها، با توجه به شیرینی مطالب و آموزندگی آن ها، هدف مشارکت های بعدی آنان در فعالیت های قرآنی تغییر خواهد کرد و درنهایت موجب ترویج فعالیت های قرآنی و افزایش علاقه مندی به آموختن چنین مطالبی خواهد شد.

نجمه دهش تصریح کرد: امسال برخلاف شرایط ایجاد شده بواسطه پاندمی کرونا و لغو بسیاری از رویدادها، بیست و پنجمین جشنواره قران و عترت هدهد یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی با تدابیر مسئولین دبیرخانه همچنان در بهترین سطح خود و به صورت مجازی برگزار شد.

وی در پایان از تاثیر مثبت این فعالیت ها در زندگی فردی گفت: زیباترین تاثیر این فعالیت ها در زندگی من، شاید بتوان گفت این بود که تا پیش از مطالعه مباحث این منابع، دو مسئله مهم را تا این اندازه درک نکرده بودم. اول اینکه صبر واقعا اوج احترام به حکمت خداوند است و دومین چیزی که دریافتم این بود که همانطور که قران کریم می فرماید:(دنیا منحصرا بازی است.) اگر همه چیز و همه اتفاقات زندگی مان را متعلق به خداوند بدانیم، هیچگاه در برابر سختی ها و مشکلات دنیا امیدمان را از دست نمی دهیم و من شخصا با همین تفاسیر قرآن به این دو نکته مهم رسیدم و این قشنگ ترین هدیه ای بود که از این جشنواره نصیب من شده است.

خبرنگار : فاطمه سعیدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.