شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

در نشست معاونان آموزشی دانشکده‌ها با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

برنامه ریزی حضور دانشجویان خوابگاهی در نیمسال دوم تحصیلی

جلسه شوراي شوراي معاونان اموزشي دانشکدها

همزمان با پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹و در آستانه شروع نیمسال دوم و ادامه محدودیت‌های اجتماعی به جهت بروز و شیوع ویروس کرونا و محدودیت ۵۰ درصدی ظرفیت خوابگاه ها در این ایام، جلسه معاونان آموزشی دانشکده‌ها به جهت هماهنگی تعیین ظرفیت خوابگاه‌ها با حضور معاون فرهنگی دانشجویی ، مدیر دانشجویی و رییس اداره خوابگاه ها در دفتر معاونت برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، نشست معاونان آموزشی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

همزمان با پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹و در استانه شروع نیمسال دوم و ادامه محدودیت های اجتماعی به جهت بروز و شیوع ویروس کرونا و محدودیت ۵۰ درصدی ظرفیت خوابگاه‌ها در این ایام جلسه معاونان آموزشی دانشکده‌ها و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به جهت هماهنگی تعیین ظرفیت خوابگاه‌ها با حضور معاون فرهنگی دانشجویی ، مدیر دانشجویی و رییس اداره خوابگاه ها در دفتر معاونت برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر محرری معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن خوشامدگویی به معاونان آموزشی دانشکده‌ها  از بهبود نسبی شرایط کرونا و زرد شدن وضعیت شهر مشهد ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم وضعیت به همین منوال کنترل شود و مهرماه سال آینده شاهد حضور حداکثری دانشجویان در سر کلاس‌های درس باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی در ادامه از معاونان آموزشی خواست اگر چنانچه در نیم سال اول مشکلی در اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها وجود داشته و همچنین در صورت نیاز نظرات اصلاحی خود را در این زمینه بیان کنند، که در ادامه معاونان آموزشی دانشکده ها یک به یک ضمن ابراز تشکر از همکاری بسیار مطلوب مدیریت دانشجویی و امور خوابگاه ها در اسکان ۵۰ درصدی دانشجویان در نیم سال اول،  از برنامه ریزی دانشکده های خود در نیمسال دوم خبر دادند.

 یکی از دغدغه های معاونان دانشجویی دانشکده ها برگزاری مجازی برخی کلاس‌ها بخصوص در رشته های پزشکی بود و درخواست افزایش ظرفیت فضای خوابگاهی را داشتند که با پیگیری‌های مدیریت دانشجویی و رایزنی های این اداره با خوابگاههای خود گردان و حتی خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی ، متاسفانه به دلیل مناسب نبودن شرایط این خوابگاه ها، این امر محقق نشد.

در ادامه این نشست یعقوبی رییس اداره خوابگاه‌های دانشجویی گزارشی از نحوه پذیرش دانشجویان متقاضی خوابگاه ارائه داد و گفت: در نیمسال اول سال تحصیلی جاری ۹۶۰ دانشجو در خوابگاهها پذیرش شده اند که در برخی از خوابگاه‌ها این ظرفیت حتی کمتر از ۵۰ درصد بوده است. به صورتی که در خوابگاهی که ظرفیت اسمی آن ۳۶۰ دانشجو بوده در حال حاضر ۱۳۰ دانشجو حضور دارد و با وجود این باز هم دانشجویان نسبت به تراکم دانشجو در اتاقها معترض هستند.

یعقوبی همچنین از نظارتها و ارائه گواهی سلامت دانشجویان در بدو ورود به خوابگاه خبر داد و گفت: نظارت و حضور تمام وقت کارشناسان بهداشتی در سالن های غذا خوری و آشپزخانه ها به منظور رعایت موازین بهداشتی در فرایند تهیه ،طبخ و توزیع غذا، نظارت و بازدید روزانه کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه بر کلیه اماکن دانشجویی اعم از خوابگاها ،سالن های غذاخوری و توزیع غذای دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی در ظروف یکبار مصرف از دیگر اقداماتی بوده که از بدو شیوع کرونا در اماکن دانشجویی صورت گرفته است.

 از مهترین نتایج این نشست  هماهنگی بین معاونان آموزشی دانشکده ها با مدیریت دانشجویی جهت شناسایی دانشجویانی که شامل سنوات شده اند و به انها تذکر داده شده که در نیمسال آینده، خوابگاه تعلق نمی گیرد، بود در این نشست، مقرر شد اسامی این دانشجویان به دانشکده ها اعلام شود و از دانشکده فرم معرفی خوابگاه به این دانشجویان ارائه نشود.

در پایان جلسه هم مقرر شد معاونان آموزشی نظیر ترم یک برنامه آموزشی مدون و تفکیک شده رشته ها را ارائه دهند تا در اسکان دانشجویان خوابگاهی نهایت دقت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت پذیرد.

خبرنگار:لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.