یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲

رشد ۹۲ برابری تشکیل شرکت های دانش بنیان در دولت یازدهم

صندوق نوآوری و شکوفایی

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از سال ۹۲ تا کنون تعداد شرکت های دانش بنیان از ۳۳ به ۳ هزارو ۳۲ شرکت افزایش داشته است و شاهد رشد ۹۲ برابری تشکیل این شرکت ها بوده ایم.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا، بهزاد سلطانی شامگاه روز شنبه در همایش معلم، تولید و اقتصاد دانش بنیان که با حضور رییس جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: این همایش ، همایش از علم تا ثروت است اما ما هنوز به ثروت سازی نرسیده ایم و امیدواریم در ۱۰ سال اینده به ثروت از طریق علم برسیم.
وی با بیان اینکه علمی که به ثروت برسد بهترین علم است؛ علمی که حاصل فناوری باشد، شفاف ترین است و باید الگو قرار داده شود، بیان کرد: امروز شاهد به نمایش گذاشتن ۵۶ طرح از ۴۳۶ طرح پایان یافته خاتمه فنی شرکت های دانش بنیان بودیم .
وی گفت: از سال ۹۲ تاکنون سرمایه ۲۵ میلیارد تومانی تایید شده صندوق نوآوری و شکوفایی به ۲ هزار و ۳۳ میلیارد تومان افزایش یافته است، تنوع خدمت صندوق از ۱ خدمت در سال ۹۲ به ۲۰ خدمت در سال ۹۶ تغییر یافته است .
سلطانی ادامه داد: درخواست های ارایه شده شرکت ها از ۵۱ درخواست به ۳ هزارو ۵۳۳ درخواست یعنی رشد ۶۹ برابرتغییر داشته و مصوبات طرح ها از ۴ مصوبه به ۱۹۴۷ طرح تغییر پیدا کرده است.
وی اظهارکرد: درچهار سال گذشته ۴۳۸ طرح خاتمه یافته فنی داشته ایم که از این تعداد تا کنون ۱۰۳ طرح رونمایی شده است و ۲۲طرح خاتمه یافته ناموفق داشته ایم، ۲۳۸ محصول توسعه یافته داشته ایم و توانسته ایم برای ۵۶ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کنیم .
وی گفت: در اقتصاد ۳۳۰ میلیون تومان هزینه ایجاد اشتغال پایدار دولتی است در صورتی که در اقتصاد دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی با ۱۰۰ میلیون تومان توانستیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم.
سلطانی ادامه داد: حاصل استفاده از منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی در بخش خصوصی، حمایت از۲۶۶ طرح زیست فناوری و تصویب ۲۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای شرکت های این بخش به عنوان اولین فناوری کشور ، تصویب ۱۲۷ میلیارد تومان برای ۲۳۲ طرح در حوزه الکترونیک و تصویب ۱۱۹ میلیارد تومان برای ۲۳۴ طرح در حوزه فناوری اطلاعات است.
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان همانطور که از مدرسه به دانشگاه می آیند، باید بعد از فراغت از دانشگاه هم شرکت دانش بنیان ایجاد کنند، یادآور شد: باید هر ۱۰ دانشجو یک شرکت دانش بنیان ایجاد کنند، با این کار کشور به قدرت منطقه تبدیل خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.