یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶

سرپرست اداره خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا مطرح کرد؛

چیدمان دونفره در اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ارتقای تجهیزات

خوابگاهها فسا

سرپرست اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا طی گفتگو با خبرنگار مفدا در خصوص چیدمان دونفره در اتاق های خوابگاه های دانشجویی و رعایت پروتکل های بهداشتی با ارتقای تجهیزات سخن گفت.

به گزارش مفدا فسا، طاهره اسماعیلی سرپرست اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا طی گفتگو با خبرنگار مفدا در خصوص چیدمان دونفره در اتاق های خوابگاه های دانشجویی و رعایت پروتکل های بهداشتی با ارتقای تجهیزات سخن گفت.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حضور تعدادی از دانشجویان مقطع بالینی در خوابگا ه های دانشجویی، چیرمان اتاق ها طبق دستورالعمل وزارت بهداشت به صورت دو نفره در نظر گرفته شد تا شاهد ارتقای سطح رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در خوابگاه ها باشیم.

اسماعیلی ادامه داد: در راستای همین امر چندین کارگاه و نشست آموزشی بهداشت محیط با حضور کارشناسان مربوطه و سرپرستان و نیروهای خوابگاه ها نیز برگزار شد، که حضور همگی آنان الزامی تلقی گردید. 
وی در راستای اقدامات ضدعفونی در خوابگاه ها اظهار داشت: گندزدایی در خوابگاه ها طی دو مرحله با دستگاه مخصوص انجام شد و دستگاه ضدعفونی دست نیز در ورودی خوابگاه ها تعبیه شد.

این مقام مسئول از ارائه ماسک به کلیه نیروهای خوابگاه های دانشجویی سخن گفت و تاکید کرد توزیع ماسک در هر شیفت به صورت مستمر انجام می گردد.   نصب دستگاه تهویه در راهروهای خوابگاه های دانشجویی جهت تهویه مرکزی ساختمان نیز از کلیدی ترین اقدام انجام شده بوده است.

سرپرست اداره خوابگاه ها همچنین به بازدید کارشناسان بهداشت محیط از خوابگاههای دانشجویی و بررسی موارد و مشکلات خوابگاه ها و تایید تعداد نفرات جهت چیدمان در اتاق ها اشاره کرد.
تهیه پادری آغشته به مواد ضدعفونی کننده جهت رفع آلودگی کفش ها در ورودی خوابگاه ها، تهیه رگال در ورودی خوابگاه جهت نصب و ضد عفونی روپوش ها در محوطه باز خوابگاهی ، مسدود کردن اتاق های عمومی خوابگاه از جمله اتاق تلویزیون، اتاق مطالعه و  ممنوعیت تجمع دانشجویان در خوابگاه از دیگر اقدامات صورت گرفته در خوابگاه ها بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.