جمعه ۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی انجام شد؛

برگزاری جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر

246

با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، کارشناسان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی و سایر اعضا، جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این جلسه، اظهار داشت: یکی از افتخارات ما این است که فرهنگ حاکم بر کشورمان برگرفته از تعالیم و آموزه‌های دینی است و مقوله ترویج امر به معروف و نهی از منکر از مباحثی هستند که در دین مبین اسلام و مذهب تشیع از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و به این مقوله به عنوان تکالیف دینی تاکید بسیاری شده است.

دکتر محمد کریمیان تصریح کرد: شرایط در دانشگاه باید به طریقی مهیا گردد که ظرفیت‌ها و زمینه‌های ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی و در بهترین نحو فراهم گردد.

وی ادامه داد: دانشگاه مجموعه‌ای از نخبگان علمی و پزشکی است که علاوه بر مباحث و دانش تخصصی، آگاهی مطلوب و بالایی از مباحث و موضوعاتی همچون امر به معروف و نهی از منکر دارند و در رعایت این مسائل و تحقق آنان همواره پیشقدم بوده‌اند.

در ادامه نیز مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به بیان مطالبی در رابطه با اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و ضرورت ترویج ضرورت‌های فرهنگی در این عرصه پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم که در راه فراهم ساختن زمینه‌های رعایت مقوله امر به معروف و نهی از منکر در سطح دانشگاه نهایت تلاش خود را به کار گیریم زیرا این امر تکلیف و وظیفه دینی و انسانی است و در قبال آنان مسئولیت داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر همه ما به تعهدات فکری، وجدانی و اخلاقی خود عمل کنیم، بسیاری از دستورات دینی تحقق پیدا می‌کنند و می‌توان نسبت به اصلاح بسیاری از موارد و ناهنجاری‌ها هم امیدوار بود.

در بخش دیگری از این جلسه دستور کار مربوط به کمیته امر به معروف و نهی از منکر توسط دبیر این کمیته قرائت شد و معاونین و مدیران ستادی دانشگاه نیز در سخنانی ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه؛ به بحث و تبادل نظر در رابطه با این مباحث پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.