چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد

دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی وام ضروری دریافت می‌کنند/مجموع "وام تحصیلی" و "وام مسکن" دانشجویان وزارت بهداشت سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است

69

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص افزایش تعداد دفعات ارایه وام ضروری به دانشجویان، خاطر نشان کرد: تلاش داریم بندی در هیأت امنا داشته باشیم تا بر اساس آن تعداد دفعات ارایه وام ضروری را بر اساس مقطع تحصیلی افزایش دهیم. یعنی دانشجویی که دو سال تحصیل می‌کند یک بار، دانشجویی که چهار سال تحصیل می‌کند دوبار و دانشجویان دکتری و عزیزانی که حدود ۶ تا ۷ سال تحصیل می‌کنند سه بار بتوانند این وام را در طول دوران تحصیل دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطللاع رسانی مفدا کرمانشاه، مهندس بهروز رحیمی با بیان این‌که در خصوص مشکل خوابگاه خودگردان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،  به طور حتم این موضوع از طرف صندوق رفاه پی‌گیری خواهد شد، گفت: اگر مشخص شود دانشجویان جهت استفاده از این خوابگاه مبلغ بیشتری پرداخت کرده‌اند و این مبلغ به حساب صندوق رفاه واریز شده باشد، از میزان بدهی دانشجویان کسر خواهد شد و اگر این مبلغ به حساب دانشگاه واریز شده باشد، پی‌گیری خواهیم کرد تا مبلغ مذکور به حساب دانشجو عودت داده شود.

به نقل از مفدا وزارت وی در خصوص ارایه تجهیزات الکترونیکی به دانشجویان، ابراز داشت: این موضوع از طریق سامانه ۴۰۳۰ در حال پی‌گیری است و پیش نویس سند نیز در این خصوص نوشته شده است اما روند کار به صورت جدی پیش نمی‌رود. البته نامه‌ای نیز به بنیاد مستضعفان نوشته شده است و در حال مذاکره هستیم تا برای تعدادی از دانشجویان تعدادی از این تجهیزات تهیه شود.

رحیمی یادآور شد: به دنبال این نیز هستیم تا گوشی‌هایی را که در اختیار سازمان گمرکات قرار دارد با مبلغ کمتری خریداری کنیم و به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، تحویل دهیم. با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز تفاهم‌نامه‌ای نوشته شده تا منابعی از سوی صندوق رفاه و منابعی از سوی دانشگاه اختصاص داده شود و به ۲۰ دانشجو تبلت ارایه شود.

افزایش تعداد دفعات ارایه وام ضروری/به دانشجویان بی بضاعت تعداد مراتب بیشتری وام ضروری اختصاص خواهد یافت

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص افزایش تعداد دفعات ارایه وام ضروری، خاطر نشان کرد: تلاش داریم بندی در هیأت امنا داشته باشیم تا بر اساس آن تعداد دفعات ارایه وام ضروری را افزایش دهیم. یعنی دانشجویی که دو سال تحصیل می‌کند یک بار، دانشجویی که چهار سال تحصیل می‌کند دوبار و دانشجویان دکتری و عزیزانی که حدود ۶ تا ۷ سال تحصیل می‌کنند سه بار بتوانند این وام را دریافت کنند.

او اضافه کرد: از آن سو نیز در موارد ضروری به دانشجویان بی‌بضاعت و دارای مشکلات خاص نیز در تعداد مراتب بیشتر این وام پرداخت خواهد شد.

رحیمی با اشاره به بیان مطلبی در فضای مجازی مبنی بر بیشتر بودن مبالغ وام دانشجویان در وزارت علوم، به رد این مطلب پرداخت و در پاسخ بیان داشت: مطلبی در فضای مجازی مطرح شده بود مبنی بر این‌که، وام دانشجویان وزارت علوم به نسبت دانشجویان وزارت بهداشت، مبلغ بیشتری را به خود اختصاص داده است به نحوی که دانشجویان عزیز وزارتخانه علوم ترمی یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون وام دریافت می‌کنند و البته این را اعلام نکرده بود که این مبلغ جمع دو وام "تحصیلی و مسکن" است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات دریافت ۱۶ نوع وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت/ابلاغ اعتبار ۱۰۰۰میلیارد ریالی وام دانشجویی به دانشگاه‌های علوم پزشکی

این مقام مسؤول افزود: این را دانشجویان عزیز ما بدانند جمع "وام تحصیلی" و "وام مسکن" دانشجویان وزارت بهداشت حداقل سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که این مبلغ برای دانشجویان متاهل دوبرابر است، یعنی دانشجویان متاهل دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت در مجموع این دو وام، حدود هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در پایان این ارتباط تلفنی، گفت: امسال با پی‌گیری‌های انجام شده، ۵۰ درصد کل منابع وامی ما در مجموع وام‌ها افزایش یافت که اگر وام دستیاری را بخواهیم به این سقف اضافه کنیم، حدود ۱۸۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش میزان وام‌های پرداختی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.