چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

حوزه و دانشگاه برداران تنی یکدیگرند

حوزه و دانشگاه - مفدا اسفراین

امام جمعه اسفراین گفت : حوزه و دانشگاه همواره برای رشد و تعالی در کنار هم و براردان تنی یکدیگرند.

به گزارش مفدا اسفراین ، حجت الاسلام قدیر محمدیان در نشست مجازی ویژه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه ضمن قدردانی از  اساتید  دانشکده علوم پزشکی اسفراین که در شرایط کرونایی دغدغه های معنوی لازم را دارند و بستر مناسبی را برای گف6تگو فراهم کردند گفت : علم همواره برای رشد و تعالی نیازمند روح است که روح علوم  نیز از  نظرامام صادق(ع)خلوص نیت وعمل است.

وی با اشاره به اینکه  حوزه ودانشگاه برادر تنی همدیگر بوده اند که در اثر غفلت و شیطنت استکبار جهانی ،این دو برادر قطع رحم شده بودند افزود :به واسطه خون شهید مفتح این دوبرادر در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

حجت الاسلام ابراهیمی رئیس حوزه علمیه اسفراین هم در این نشست، انسان را دارای دو بعد مادی و معنوی  دانست و افزود :  برای رسیدن به سعادت به این دوبال علم ومعنویت نیاز است که نقص در هر کدام از بال ها از رسیدن انسان به سعادت جلو گیری میکند.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز  طلاب جوان ودانشجویان را دو قشر فعال جامعه عنوان کردو گفت : این دو قشر نسبت به مسائل کشور حساس هستندو با استفاده از ظرفیت های مناسب آنها می توان شاهد رشد و تعالی بیش از پیش این دو حوزه بود .

دکتر اسحق ایلدرآبادی از اجرای طرح کمک های مومنانه که از طرف امام جمعه  اسفراین آغاز شد قدردانی کرد و افزود :  تاکنون این کمک ها برای مجموعه علوم پزشکی بسیار مثمر ثمر بوده است.

گفتنی است در این نشست  به پیشنهاد دکتر علی اصغر نشاط معاون آموزشی ، تحقیقاتی و دانشجویی و فرهنگی  مقرر شد کمیته ای مشترک بین حوزه ودانشگاه تشکیل وجهت عملیاتی نمودن وحدت حوزه ودانشگاه برنامه ریزی های لازم انجام شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.