چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴

انتشار۱۶۰ مقاله علمی از سوی پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی مراغه

مراغه

در طول یک سال اخیر، ۱۶۰ مقاله علمی از سوی پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی مراغه در مجلات معتبر علمی چاپ و منتشر شده است.

به گزارش مفدا مراغه ،دکتر اصغر تنومند رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه  گفت: براساس شاخص های علمی و پژوهشی ۵۲ مقاله در چارک اول و ۶۵ مقاله نیز با همکاری پژوهشی بین المللی منتشر شده است.

وی ادامه داد: براین اساس، دانشکده علوم پزشکی مراغه در بین دانشگاه های همتراز (تیپ ۳) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور رتبه اول در "شاخص تعداد مقاله به تعداد اعضای هیات علمی" را کسب کرده است.

تنومند اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به عنوان متولی آموزش و پژوهش در کنار خدمات حوزه بهداشت و درمان، در سال های اخیر روند رو به رشد و چشمگیری در زمینه های تحقیقاتی طی کرده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به پژوهش های علمی گفت: برداشته شدن گام‌های موثر در مسیر پژوهش نیازمند برنامه ریزی مناسب و منسجم از سوی دانشگاه‌ها بوده که این امر با عزم جدی اعضای هیات علمی محقق خواهد شد.

تنومند افزود: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست.

وی اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی نیز هم اکنون با حدود ۲ هزار نفر کادر درمانی و بهداشتی در زمینه ارتقای بهداشت و ارائه خدمات درمانی به جامعه در ایام کرونایی تلاشی خستگی ناپذیر دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.