چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اختتامیه جشنواره هدهد:

با ویروس‌هایی که سعادت انسان را به معرض خطر می‌اندازند، چه باید کرد/ قرآن شفا از ناراستی و کژی است

آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قران و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت برگزار شد

حجه‌الاسلام مصطفی رستمی اظهار داشت: هر چند درصد ناچیزی از مبتلایان به ویروس کرونا جانشان را از دست می‌دهند اما همین درصد ناچیز انقدر مهم است که همه برای مدیریت آن بسیج می‌شوند و جامعه در وضعیت اضطرار قرار می‌گیرد تا تعداد تلفات را کم کنند. اما درباره ویروس‌هایی که سعادت انسان را در معرض خطر قرار می‌دهند چه باید کرد. حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که اجازه ورود آلودگی را ندهیم و اگر آلودگی به دل وارد شد، سریع آن را برطرف کنیم و راه آن قرآن است. چرا که قرآن شفا از ناراستی و کژی است.

به گزارش مفدا، حجه‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها روز سه‌شنبه دوم دی‌ماه در مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد ویژه دانشگاهیان وزارت بهداشت که در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر از وزارت بهداشت به خاطر برگزاری این جشنواره قرآنی اظهار داشت: از دکتر نمکی به خاطر اهتمام ویژه‌ای که به مسایل فرهنگی به ویژه حوزه قرآن دارند و همچنین خاطر دوره طولانی و مجاهدانه مبارزه با ویروس منحوس کرونا و سختی کاری که در این عرصه هم خودشان هم مجموعه همکارانشان تحمل کرده‌اند، سپاسگزارم و آرزوی بهروزی و توفیق برای این عزیزان و علو درجات و حشر با اولیا برای شهدای مدافعان سلامت دارم. در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم عزیزمان هستیم که جشنواره به زیبایی به نام ایشان مزن شده است. آرزومندیم که آن سردار شهید و دیگر شهدا همنشین اباعبدالله باشند و ما نیز توفیق رهروی راه ایشان و توجه به وصایا و گام برداشتن در راه نظام اسلامی داشته باشیم.

وی در ادامه توضیح داد: امروز که در گیر ویروس کرونا هستیم و اخبار مختلفی درباره این ویروس در این ده ماه شنیده‌ایم و این ما را متوجه یک نکته می‌کند. همان طور که اگر دست ما آلوده شود سریع احتمال آلودگی را برطرف می‌کنیم. دل ما هم با گناه تیره می‌شود و می‌توانیم با توبه نورانیت آن را بازگردانیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه افزود: هر چند درصد ناچیزی از مبتلایان به ویروس کرونا جانشان را از دست می‌دهند اما همین درصد ناچیز انقدر مهم است که همه برای مدیریت آن بسیج می‌شوند و جامعه در وضعیت اضطرار قرار می‌گیرد تا تعداد تلفات را کم کنند. اما درباره ویروس‌هایی که سعادت انسان را در معرض خطر قرار می‌دهند چه باید کرد. حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که اجازه ورود آلودگی را ندهیم و اگر آلودگی به دل وارد شد، سریع آن را برطرف کنیم و راه آن قرآن است. چرا که قرآن شفا از ناراستی و کژی است.

رستمی همچنین با اشاره به فرصت گرانقدر جشنواره قرآن و عترت گفت: فرصت گرانقدری است که در مجموعه بهداشت و در مان و سلامت شاهد یک جشنواره گرانسنگ و دیرینه هستیم که بیست و پنجمین دوره آن برگزار می‌شود. در این دوره بیش از ۷۰ هزار نفر از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت کردند و بیش از ۵۰۰ نفر در بخش‌های مختلف برگزیده شدند که این امر نشان از گسترش فرهنگ قرآنی دارد؛ البته راهی که باید ادامه پیدا کند بیش از اینهاست و شأن قرآن نیز بیشتر از این است همان طور که خداوند نیز اشاره فرموده که روز قیامت به خاطر قرآن مورد گلایه قرار می‌گیریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه افزود: از طرفی نیاز و احتیاج ما به قرآن نیز بیش از اینهاست و باید در دریای بی‌کران الهی که سرچشمه‌های معرفت و هدایت و شفا از آن نشأت می‌گیرد و در آن جریان پیدا می‌کند و به آن می‌پیوندد، غرغه شویم تا به طهارت برسیم.

وی در پایان سخنرانی خود ضمن سپاسگزاری از برگزاری این جشنواره ابراز امیدواری کرد که سال آینده جشنواره‌ای باشکوه‌تر و با رفع شر ویروس کرونا و با حضور متراکم انسان‌های قرآنی برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.