دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد ؛

رویکردهای کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در راستای ترویج فضای علمی و پژوهشی در سطح دانشگاه است

کرمان

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه از استقبال چشمگیر دانشجویان از کارگاه های کمیته تحقیقات دانشجویی در نیمسال جاری خبر داد.

  به گزارش مفدا کرمان، دکتر احمدزاده سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: این کمیته با هدف ارتقای سطح دانش، ایجاد و تقویت روحیه پژوهش، راهنمایی و توانمند سازی دانشجویان در جهت رشد علمی و پژوهشی ایشان، فعالیت های متعددی در ترم جاری برنامه ریزی و اجرا  نموده است.

وی افزود: برگزاری کارگاه ‌های متمرکز آموزشی در حوزه های مختلف مرتبط با پژوهش برای دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی، افزایش سقف حمایت مالی از طرح های پژوهشی دانشجویی به ۷ میلیون تومان، برگزاری دومین دوره مسابقات سخنرانی علمیIdea Talk (II)  و انتخاب دانشجویان برتر پژوهشی دانشگاه از جمله آنهاست.
سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه از استقبال چشمگیر دانشجویان از کارگاه های کمیته تحقیقات دانشجویی در نیمسال جاری خبر داد و گفت: در ترم جاری این امکان برای دانشجویان دوره های دکترای تخصصی (.Ph.D) فراهم شده است که می توانند به طور مستقل و به عنوان مجری اول، طرح های پژوهشی خود را از طریق سامانه پژوهان به کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه ارائه و مصوب نمایند.
در ادامه دکتر احمدزاده به برگزاری دومین دوره مسابقات سخنرانی علمیIdea Talk (II) در ترم جاری اشاره کرد و افزود: در مرحله ابتدایی این مسابقه دانشجویان از همه مقاطع تحصیلی فرصت داشتند ایده های علمی-پژوهشی مرتبط با نظام سلامت در سطح ملی و بین المللی را در سامانه ثبت نام رویداد اعلام نمایند که از تعداد ۶۷ ایده ثبت شده توسط دانشجویان در سامانه آنلاین این رویداد، تعداد ۱۰ ایده برتر جهت ورود به مرحله مقدماتی مسابقات پذیرفته شدند که در بین آنها ۳ ایده مرتبط با موضوع پاندمی کرونا نیز دیده می شد. وی بیان داشت : ۱۰ ایده برتر در مرحله مقدماتی روز جمعه ۷ آذرماه ۱۳۹۹ با  یکدیگر به رقابت پرداختند و از بین آنها، ۵ ایده به عنوان ایده های برگزیده توسط هیات داوران متشکل از 15 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه انتخاب و به مرحله فینال مسابقات راه یافتند که در روز جمعه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۹ با هم دیگر به رقابت پرداختند.

همچنین مرحله فینال این مسابقات با سخنرانی علمی آقای دکتر حمید شریفی آغاز گردید و در ادامه 5 ایده راه یافته به مرحله فینال توسط تیم های دانشجویی ارائه گردیدند.

در اختتامیه این رویداد دکتر حقدوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت و دکتر امانلو دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی به ایراد سخنرانی پرداختند. در مرحله فینال مسابقات، با همکاری 18 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه به عنوان هیأت داوران سه ایده برتر این دوره از مسابقات مشخص گردیدند. وی به استقبال قابل توجه دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه از این رویداد اشاره نمود و افزود در مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات سخنرانی علمی Idea Talk (II) تعداد 120 نفر از دانشجویان و 25 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه و در مرحله فینال مسابقات تعداد 280 نفر از دانشجویان و 45 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مشارکت داشتند. در این دوره از رقابت ها، تیم  "فناوری برتر" به مقام اول رسید و تیم های Ramon Cajal و هوش احساسی به ترتیب دوم و سوم شدند و به تیم های برتر به ترتیب جوایز سه، دو و یک میلیونی اهدا گردید.
سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه ادامه داد انتخاب دانشجویان برتر پژوهشی در دو بخش استانی و دانشگاهی از بین متقاضیان یکی دیگر از فعالیت های کمیته تحقیقات دانشجویی در ترم جاری بود و ثبت نام متقاضیان از 27 مهرماه  تا 21 آبان ماه انجام شد. پس از بررسی مدارک و مستندات داوطلبان، در بخش استانی آقای یاسر معصومی اردکانی دانشجوی رشته فیزیولوژی در مقطع دکترای تخصصی، آقای احمد علینقی لنگری دانشجوی رشته پزشکی در مقطع دکترای حرفه‌ای و خانم فائزه عباسی دانشجوی رشته فناوری اطلاعات سلامت در مقطع کارشناسی ارشد برگزیده شدند. همچنین در بخش دانشگاهی، خانم ملاحت خلیلی دانشجوی رشته اپیدمیولوژی در مقطع دکترای تخصصی آموزش محور، آقای رضا محمدی نژاد دانشجوی رشته نانوفناوری پزشکی در مقطع دکترای تخصصی پژوهش محور، خانم سارا جعفرزاده دانشجوی رشته پزشکی در مقطع دکترای حرفه‌ای، خانم زهرا زارع دانشجوی رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در مقطع کارشناشی ارشد و خانم زکیه نامجو دانشجوی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی برگزیده شدند. 
دکتر احمدزاده در پایان گفت: از برگزیدگان دومین دوره مسابقات Idea Talk (II) و دانشجویان برتر پژوهشی طی مراسمی که به همت معاونت تحقیقات و فناوری در روز پنج شنبه 27 آذرماه به صورت مجازی برگزار شد، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.