چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۵

سفیران سلامت؛ تکیه گاهان نیاز سنجی های علمی

سفیران سلامت

معاون فنی همایش سفیران سلامت از سفیران سلامت با عنوان تکیه گاه های نیاز سنجی علمی یاد کرد و گفت: انتظار می رود دانشجویان نیازسنجی های علمی را به سوی سلامت سیستم های سازمانی سوق دهند تا پشتیبانی علمی لازم صورت بگیرد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، همایش سفیران سلامت دانشجویی بر اساس عقد تفاهم نامه میان معاونت بهداشتی و دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای ارتقای توانمندیهای فردی و اجتماعی دانشجویان در محل سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.
تیموری، معاون فنی همایش سفیران سلامت با اشاره به آسیب های وارده بر محیط های کاری گفت: سفیران سلامت سازمانی با هدف شناسایی مشکلات سازمانی در خصوص موارد بهداشتی تشکیل یافته و امید است در هرسال حتی با رفع یک مشکل سازمانی توسط دانشجویان سفیر سلامت گام شگرفی در راشتای ارتقای سطوح درمانی در سیستم های سازمانی برداشته شود.
تیموری از اعضای سفیران سلامت با عنوان تکیه گاه های نیاز سنجی علمی یاد کرد و اظهار داشت: انتظار می رود دانشجویان نیازسنجی های علمی را به سوی سلامت سیستم های سازمانی سوق دهند تا با اطلاعاتی موجود، پشتیبانی علمی صورت بگیرد.
معاون فنی همایش سفیران سلامت برنامه ی خود مراقبتی را تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: با مشارکت و هماهنگی بین جوامع مردمی و دانشجویی میتوان به قله های بهداشت و سلامت جامعه دست یافت لذا از دانشجویان تقاضا میشود با ساختار تشکیلاتی خود مراقبتی ایجاد و به کمک اطلاعات حاصله، سلامت را در سطح جامعه انتشار دهند.
وی ادامه داد: اگر افراد یک جامعه در خصوص اطلاعات رفتار های پرخطر سلامت و بهداشت پیگیر نباشند نظام سلامت قادر به ارائه لزوم توجهات سلامت در بین مردم نخواهد بود از این رو با ایجاد کادر سفیران سلامت دانشجویی نظام سلامت از دانشجویان عضو در این کادر برای انحلال این مهم کمک می گیرد.
شایان ذکر است؛ در طول همایش سفیران سلامت از دانشجویان پیش آزمون گرفته شده و پس از ارائه دانش های مرتبط با سلامت نیز آزمونی در راستای ارزیابی یافته های فراگیری شده برگزار شد./پایان خبر/ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.