چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴

مدرس کارگاه همتایاران سلامت روان: 

ارتباطات نادرست فردی منجر به آسیب های اجتماعی می شود

همتایاران

مدرس کارگاه همتایاران سلامت روان با بیان این که اغلب آسیب های اجتماعی ریشه در ارتباط نادرست دارد، گفت: فردی که فاقد توانایی برقراری ارتباط باشد به مشکلات روانی نظیر افسردگی و شخصیت ضد اجتماعی دچار می شود.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، دومین کارگاه مهارتهای مشاوره ای برای همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور سرکار خانم خضری، مدرس کارگاه در محل سالن همایشهای دانشگاه برگزار شد.
خضری، مدرس کارگاه مشاوره ای فرایند مشاوره ای گروه همتایاران را با مراکز مشاوره ای متفاوت دانست و تصریح کرد: در مراکز مشاوره مددجو به صورت انتخابی برای مشاوره نزد روانشناس مراجعه می کند در حالیکه همتایار ملزم به شناسایی فرد دچار مشکل است لذا گروه همتایاران تکمیل کننده عملکرد در مراکز مشاوره ای دانشگاه هستند.
مدرس کارگاه مهارت های مشاوره ای در خصوص ایجاد ارتباط گفت: تشکیل ارتباط مستلزم ایجاد پیام اولیه به صورت کلامی و غیر کلامی و دریافت کامل آن از سوی فرد گیرنده میباشد از این رو فضای ارتباطی باید به درستی هدایت شود تا منجر به قطع ارتباط در روند مشاوره نشود.
خضری با اشاره به آسیب های احتمالی ناشی از عدم ارتباط سالم افزود: اغلب آسیب های اجتماعی ریشه در ارتباط ناسالم دارد لذا فردی که فاقد توانایی برقراری ارتباط باشد به مشکلات روانی نظیر افسردگی و شخصیت ضد اجتماعی دچار می شود.
وی ادامه داد: انسان برای دستیابی به موفقیت فردی در اجتماع ملزم به برقراری ارتباط است و ارتباطات نادرست ممکن است به علت درک اشتباه گیرنده پیام و یا عدم ارسال پیام درست از سوی فرستنده باشد که منجر به ایجاد سوتفاهمات میگردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.