دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

در نشست با شورای صنفی دانشکده پزشکی مطرح شد:

دانشجو، رکن اصلی وجود هر دانشگاه به شمار می رود/ تاکید بر تامین مطالبات صنفی دانشجویان

نشست شورای صنفی

به منظور بررسی مطالبات و خواسته های دانشجویان دانشکده پزشکی، نشستی مشترک میان اعضاء شورای صنفی دانشجویان این دانشکده و شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برگزار گردید.

دانشجو، رکن اصلی هر دانشگاه به شمار می رود و فلسفه وجودی هر مرکز آموزش عالی، وابسته به وجود دانشجو می باشد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، به منظور بررسی مطالبات و خواسته های دانشجویان دانشکده پزشکی، نشستی مشترک میان اعضاء شورای صنفی دانشجویان این دانشکده و شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست که با حضور دکتر کوروش عزیزی برگزار شد، مطالبات و خواسته های صنفی دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست هم اندیشی گفت: دانشجویان رکن اصلی وجودی هر دانشگاه به شمار می روند و اصولا فلسفه وجودی هر مرکز آموزش عالی، وابسته به وجود دانشجو بوده و بدون حضور دانشجو، وجود این مراکز نیز معنای چندانی نخواهند داشت.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: شوراهای صنفی، یکی از قدرتمندترین نهادهای دانشجویی در تاریخ آموزش عالی کشور به شمار می روند که علیرغم عمر کوتاه خود، تاثیرات عمیقی را در روند آموزشی، فرهنگی، رفاهی و دانشجویی دانشگاه ها گذاشته اند.

او با تاکید بر تامین مطالبات صنفی دانشجویان، توضیح داد: همه مسئولین و مدیران دانشگاه در سطوح مختلف تلاش دارند تا در تامین خواسته ها و مطالبات به حق دانشجویان موفق عمل نمایند.

استاد رشته حشره شناسی پزشکی افزود: طبیعتا، ارتقاء سطح رفاهی دانشجویان، ارتباط مستقیم و معنی داری با شرایط تحصیلی آنان دارد و بهبود وضعیت خوابگاهی، ایاب و ذهاب و تغذیه می تواند به بهبود شرایط تحصیلی دانشجویان نیز منجر شود.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه اظهار داشت: علیرغم تنگناهای مالی و محدودیت شدید در منابع، سعی بر این است تا بر اساس اولویت بندی های کارشناسی شده، مطالبات و خواسته های دانشجویان پیگیری و تامین گردد.

عزیزی با تاکید بر این موضوع که در شرایط فعلی و با توجه به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور، اولویت اصلی و اول دانشگاه بر تامین و حفظ سلامت دانشجویان می باشد، گفت: در این نشست هم اندیشی نیز که با حضور اعضاء شورای صنفی دانشکده پزشکی برگزار گردید، دانشجویان در فضایی صمیمانه مطالبات خود را نزد مدیران این معاونت مطرح نمودند که بر اساس توافقات صورت گرفته و بر اساس اولویت های تعیین شده به آنها رسیدگی خواهد گردید.

مطالبات و درخواست های دانشجویان در این جلسه بیشتر حول محورهای دریافت تسهیلات و وام های دانشجویی، تامین حداکثری بهداشت خوابگاه ها، امور ورزشی و تربیت بدنی و فضاهای خوابگاهی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.