چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱

مدیر اداره تصحیح و قرآن سازمان دارالقرآن الکریم:

چاپ ۱۶۸ میلیون قرآن طی ۳۲ سال گذشته

قران وعترت

مدیر اداره تصحیح قرآن سازمان دارالقرآن الکریم از چاپ بیش از ۱۶۸ میلیون جلد قرآن طی ۳۲ سال گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش مفدا، عزیزالله مرتضوی، مدیر اداره تصحیح قرآن سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با ایکنا اشاره به آمار چاپ قرآن در سال ۱۳۹۵ گفت: در سال گذشته سازمان دارالقرآن الکریم ۲۵۰ مجوز چاپ با شمارگان ۲ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۶۰۰ نسخه را برای ناشران صادر کرده است، همچنین تعداد مجوزهای نشر در این مدت ۱۲۷ مجوز با شمارگان یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۰۰ نسخه صادر شده است.

وی افزود: در یک سال گذشته در راستای صدور مجوز چاپ و نشر قرآن به ناشران ۱۰ هزار و ۴۷۰ جزء از سوی مصححان مجرب و آموزش دیده سازمان دارالقرآن الکریم تصحیح شده است.

مرتضوی در ادامه به آمار چاپ قرآن طی ۳۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: با تشکیل شورای نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم در سال ۱۳۶۴ معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن رسماً فعالیت خود را آغاز کرد، از این‌رو از سال ۱۳۶۴ تاکنون مجوز چاپ ۱۶۸ میلیون و ۱۸ هزار و ۵۰۰ جلد قرآن در کشور صادر شده است.

وی تصریح کرد: طی ۳۲ سال گذشته ۹۱۲۳ مجوز چاپ با شمارگان ۱۶۴ میلیون و ۱۸ هزار و ۵۰۰ جلد و ۵۷۷۰ مجوز نشر با شمارگان ۸۵ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۳۵۰ جلد صادر شده و ۴۱۹ هزار و ۴۸۳ جلد قرآن تصحیح شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.