دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰

ماه خبر مفدا؛

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قاب آذرماه ۹۹

ماه خبر مفدا

آذر ماه سال جاری برای دانشجویان کشور از جمله دانشجویان علوم پزشکی ماه مهمی به شمار می‌رفت زیرا شانزدهمین روز از این ماه به نام دانشجویان و اختصاص به این قشر فرهیخته دارد. معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این ماه همچون ماه‌های گذشته با این حال که مهمان ناخوانده کرونا را در کنار خود داشت، اما با جدیت و تلاشی مضاعف فعالیت‌ها و برنامه‌های زیادی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا کرد و نگذاشت که شرایط حاکم شده ناشی از ویروس کرونا خللی در مسیر پیش روی ایجاد کند. در گزارش زیر تلاش شده است بخش کوچکی از این حضور پررنگ یک ماه گذشته، در حوزه‌های فرهنگی، علمی‌و آموزشی، دانشگاهی، ورزشی، قرآنی و صنفی و رفاهی به تصویر کشیده شود.

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹

سند راهبردی "توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت" به اعضای کمیسیون، دانشگاه‌ها و مجامع علمی مربوطه ابلاغ شد

"سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت" به اعضای کمیسیون، دانشگاه‌ها و مجامع علمی جهت مشخص کردن رئوس برنامه‌های خود مبتنی بر این سند ابلاغ شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/07/26/4/517243.jpg

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا اهمیت بسیاری دارد/آموزش مداوم و مفید در کنار امنیت و سلامت لازم است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از ابتدای درگیری با بیماری کرونا، تاکید من در دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است؛ همانگونه که امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می‌آید، آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با کویید ۱۹ چه کرده‌ایم.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/21/4/559862.jpg

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت خبرداد؛ فاز دوم کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برای «تجهیز فضاهای فرهنگی درون دانشگاهی» کلید خورد

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت از اجرای فاز دوم کمک مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور به منظور «تجهیز فضاهای فرهنگی» خبر داد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/08/24/4/526468.jpg

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای «کارنامه الکترونیکی رسانه‌ای» شدند

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از حیث فعالیت‌های رسانه‌ای خود در قالب پایگاه‌های و اطلاع رسانی مفدا مورد «ارزیابی و رتبه‌بندی» قرار گرفته‌اند و برای اولین‌بار برای هر دانشگاه علوم پزشکی کشور یک «کارنامه‌الکترونیکی» رسانه‌ای صادر شده است.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2019/07/28/4/369155.jpg

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ «باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت» تأسیس شد

باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت با هدف اشاعه ورزش در شرایط محدودیت‌های کرونایی و از کاهش کم‌تحرکی ناشی از سبک زندگی، توسط اداره ورزش‌های همگانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تأسیس شد.

   مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/23/4/560710.jpg

سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

«شعب دانشگاهی برتر» پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا مشخص شدند / «کرمانشاه و منطقه غرب» اول شدند

بر اساس نتایج حاصله از ارزیابی محتوایی فعالیت‌های مهرماه شعب دانشگاهی پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا، دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمانشاه، گناباد و سبزوار با کسب بیشترین میزان امتیاز، به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم ارزیابی دوره‌ای شعب دانشگاهی پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا شدند.

    مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/24/4/561380.jpg

سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

دوم دی‌ماه؛ زمان برگزاری اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات برگزاری جشنواره در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: دوم دی‌ماه سال جاری را به عنوان زمان برگزاری اختتامیه جشنواره در نظر گرفته‌ایم و تلاش خواهیم کرد که این مراسم در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور معدود افراد برگزیده برگزار شود.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/10/21/4/549878.jpg

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

با حضور تنی چند از اعضای شورای صنفی مرکزی وزارت بهداشت؛ چگونگی برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نشستی بررسی شد

نشست بررسی چگونگی برگزاری "انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی" در سال ۹۹ به صورت برخط و در فضای مجازی با حضور مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت و تنی چند از اعضای شورای صنفی مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

   مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/25/4/561898.jpg

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

تأکید بر "اخلاق پزشکی" به عنوان یک ضرورت/ "راهنمای اخلاق حرفه‌ای" یکی از منابع آزمون دستیاری می‌شود

نشست بررسی جایگاه "اخلاق پزشکی" در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت برگزار شد و در این نشست بر اخلاق پزشکی به عنوان یک ضرورت تاکید شد. مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی در این نشست از انجام مکاتبات با معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای قرار گرفتن "راهنمای اخلاق حرفه‌ای" به عنوان یکی از منابع آزمون دستیاری خبر داد.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/30/4/563309.jpg

سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

از برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی انتخابات شورای صنفی تا ارائه تسهیلات به دستیاران

نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دکتر سیما سادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران و مسؤولان ستادی به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهید احدی این معاونت برگزار شد. برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجازی، بحث و تبادل نظر در خصوص بودجه سالانه معاونت، ارائه گزارش و الزامات فعالیت‌های نهادهای دانشجویی دانشگاه‌ها به مناسب روز دانشجو و همچنین گزارشی از روند برگزاری جشنواره‌های قرآنی هدهد، سیمرغ، تیتر ۱۲ و... از جمله موضوعات این نشست مجازی بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/01/4/564033.jpg

سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سرانه بودجه فرهنگی و دانشجویی به عدد ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت/سیستم "مشاوره آنلاین" راه‌اندازی می‌شود

نشست وبیناری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران و مسؤولان ستادی برگزار شد. در این نشست به موضوعات مهمی هم‌چون اعلام سرانه بودجه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی، انجام تست‌های غربالگری سلامت‌روان، تلاش برای رتبه‌بندی کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی و رسیدگی به امور دستیاران به عنوان مدافعان سلامت در خط مبارزه با کرونا پرداخته شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/02/4/564280.jpg

سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

با مشارکت ۱۲۹۰ نفر؛ مرحله کشوری آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد برگزار شد

مرحله کشوری آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد به مدت ۲ روز و در ۱۰ رشته با مشارکت هزار و ۲۹۰ برگزار شد.

    مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/01/4/564069.jpg

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

گزارشی از برگزاری مرحله کشوری آزمون بخش معارفی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور؛ مرحله کشوری آزمون بخش معارفی با مشارکت ۱۲۹۰ در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

مرحله کشوری آزمون بخش معارفی با مشارکت ۱۲۹۰ شرکت کننده در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به مدت ۲ روز و به صورت مجازی برگزار شد. گزارش زیر تلاش دارد تا گوشه کوچکی از تلاش صورت گرفته در دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی کشور را در برگزاری مجازی آزمون بخش معارفی در مرحله کشوری به عنوان بزرگترین بخش جشنواره قرآنی هدهد در دور بیست‌وپنجم به نمایش بگذارد.

     مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/07/28/4/517643.jpg

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

پیام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت فرا رسیدن "روز دانشجو"

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی کشور خصوصاً شهدای ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲، «روز دانشجو» را به همه دانشجویان کشور تبریک و تهنیت گفت.

      مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/05/4/565101.jpg

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

"دانشجویان" مطالبه‌گر و مستقل هستند و پیاده‌نظام احزاب سیاسی محسوب نمی‌شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم "بزرگداشت روز دانشجو" بر سر مزار سه شهیدان والا مقام ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ (شهیدان قندچی، بزرگ‌نیا و شریعت‌رضوی) بیان کرد: دانشجویان همچون مؤذن‌ جامعه رفتار کرده و عامل بیداری و آگاهی هستند. دانشجو، مطالبه‌گر و مستقل است و درعین حال پیاده‌نظام احزاب و گروه‌های سیاسی محسوب نمی‌شوند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/06/4/565988.jpg

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

نقش تاثیرگذار دانشگاه و دانشجو در برون رفت از این ایام پر التهاب چشمگیر بوده است

وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، گفت: بی تردید در شرایطی که در همه گیری کرونا و همزمانی با تحریم های گسترده، کشور روزهای سختی را می‌گذراند، نقش تاثیرگذار دانشگاه و دانشجو در برون رفت از این ایام پر التهاب بسیار چشمگیر بوده و در صفحات زرین تاریخ این سرزمین به یادگار خواهد ماند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/11/15/4/557765.jpg

دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان بازدید کرد/خوابگاه به نام شهید "سردار سپهبد سلیمانی" مزین شد

با دستور معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نام سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" نامگذاری شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/07/4/567005.jpg

دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹

 لاری: به توانمندی شما دانشجویان ایمان دارم سالاری: توافقات اولیه برای خرید یک ساختمان خوابگاهی صورت گرفته است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین گرامیداشت روز دانشجو و مراسم توجیهی دانشجویان نوورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به توانمندی شما، ایمان دارم و برآنیم که آینده را به دست شما که بسیار توانمندتر از ما هستید بسپاریم.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/07/4/567177.jpg

سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

 حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها صرفا بر اساس سامانه کانون‌ها و نشریات است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ایجاد سامانه‌ کانون‌های فرهنگی و سامانه نشریات را اثربخش و مفید دانست و گفت: در حال حاضر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها و نهادهای دانشجویی باید از طریق دو سامانه کانون‌های فرهنگی و نشریات انجام شود، چرا که مبنای ما برای حمایت از فعالیت‌های دانشگاه‌ها صرفا براساس حضور و فعالیت دراین دو سامانه صورت می‌گیرد. در آینده نیز سامانه‌های دیگری از جمله سامانه انجمن‌های علمی، تشکل‌های سیاسی و... نیز راه‌اندازی خواهد شد که فعالیت‌های علمی و سیاسی نیز از طریق آن‌ها قابل رصد کردن است.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/08/4/567733.jpg

سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

طرح شهید ”حاج قاسم سلیمانی” اوج بلوغ مدیریت پیشگیری از کرونا در وزارت بهداشت است/ ”فرهنگ عمومی” از موضوعات مورد توجه در مسیر سلامت است

جلسه دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با هدف ”تشکیل کارگروه سند برنامه ارتقای فرهنگ سلامت” و ”سند برنامه ترویج فرهنگ مسؤولیت فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا” امروز برگزار شد که تاکید بر ”پژوهش در حوزه تلاش‌های صورت گرفته در مبارزه با کرونا” و ”اهمیت پرداختن به فرهنگ عمومی” از موضوعات عنوان شده در این نشست بود.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/08/4/567873.jpg

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹

با داوری رشته "هدف‌زنی والیبال"؛ دور دوم "همایش مسابقات مجازی ورزش‌های همگانی" برگزار شد/مشارکت ۱۴۳ دانشجوی دختر و پسر

دور دوم "همایش مسابقات مجازی ورزش‌های همگانی" با داوری رشته "هدف‌زنی والیبال" و پس از داوری رشته‌های "لیوان‌چینی" و "فیریزبی" برگزار شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/09/4/568101.jpg

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹

خوابگاه پسرانه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ظرفیت ۱۲۰ نفر با حضور معاون وزیر بهداشت افتتاح شد

به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو و با گذشت سه روز از این واقعه بزرگ تاریخی، فاز نخست خوابگاه دانشجویی پسرانه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ظرفیت ۱۲۰ نفر، با حضور دکتر سیما سادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افتتاح شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/09/4/568260.jpg

پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹

صد وچهل‌ و هفتمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صد وچهل‌ و هفتمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۹ تا ۱۹ آذرماه ۹۹ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/10/4/568580.jpg

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹

 برنامه‌ریزی بر اساس فرهنگ بومی مردم در موفقیت "طرح شهید شهید حاج قاسم سلیمانی" تاثیر گذار است/نیازمند پذیرفتن قرنطینه خانگی از سوی فرد مبتلا به کرونا هستیم

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در سفر خود به عنوان "ناظر اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" به استان مازندران سفر و از دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید کرد. معاون وزیر بهداشت در این بازدید یک روزه بر پذیرش قرنطینه خانگی از سوی افراد مبتلا به بیماری کرونا تاکید کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/14/4/569949.jpg

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹

نشست مشترک مدیران  شعب دانشگاهی  مفدا منطقه تهران برگزار شد

نشست مشترک مدیران  شعب دانشگاهی  مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران با هدف بررسی مشکلات و موانع پیش‌روی فعالیت‌های رسانه‌ای شعب دانشگاهی مفدا و بحث و تبادل نظر در خصوص فرآیندهای سه‌گانه اجرای ارزیابی و رتبه‌بندی شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در  سالن شهید احدی وزارت بهداشت برگزار شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/13/4/569773.jpg

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹

بازدید ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از استان مازندران

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دیگر بخش‌های درمانی استان مازندران به عنوان "ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان‌های شمالی کشور" بازدید کرد. در این بازدید معاون وزیر بهداشت بر الزام به قرنطینه ۱۴ روزه مبتلایان، افزایش مراقبت‌های سرپایی برای کاهش ورودی بیمارستان‌ها و استفاده از پتانسیل و توان مردم در اجرای طرح شهید سلیمانی تاکید کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/15/4/570945.jpg

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹

آمادگی صندوق رفاه وزارت بهداشت برای کمک به خرید خوابگاه/ طرح پیشنهاد تاسیس خانه فرهنگ

مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت به همراه دکتر حمید رییسی مدیر بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی دزفول بازدید کرد. در این بازدید یک روزه در جلسه‌ای با مسئولان دانشگاه، صندوق رفاه وزارت بهداشت آمادگی خود را برای کمک به خرید خوابگاه دانشجویی اعلام کرد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/15/4/570946.jpg

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹

باید بتوانیم سلامت را با هنر پیوند بزنیم/ یازده هزار و ۱۰۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد

دکتر لاری در جلسه داوری "نخستین جشنواره بین‌الملی سلامت و هنر" با اشاره به این که ما سرمایه‌های خوبی در کشور داریم و باید بتوانیم سلامت را با هنر پیوند بزنیم عنوان کرد: تلاش ما این است که مردم و جامعه را متقاعد کنیم که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند اما خوشبختانه شما هنرمندان در کنار کادر درمان اقدام‌های موثری انجام داده و با تغییر نگرش و تغییر رفتار افراد جامعه با زبان گویای هنر اقدام می‌کنید. تاثیر هنر ماندگارتر و عمیق‌‍‌تر از زبان دیگری است. امیدوارم شما با ابزار هنر مشارکت بیشتری در عرصه سلامت داشته باشد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/15/4/570997.jpg

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹

ضرورت ارتقای جایگاه «اخلاق پزشکی» در میان دانشگاهیان علوم پزشکی/فعالیت ۲۹ کانون اخلاق پزشکی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی

در نخستین روز برگزاری هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران با شعار «عزم همگانی در نهادینه کردن اخلاق پزشکی» عصر سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پانل تخصصی این معاونت، در خصوص اهمیت موضوع «اخلاق پزشکی» در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی و ضرورت ارتقای جایگاه اخلاق پزشکی در میان دانشجویان، دانش‌آموختگان و همچنین اساتید و اعضای هیات علمی به سخنرانی پرداخت.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/15/4/571019.jpg

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹

دیدار رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

در نشست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان که به منظور ارایه گزارشی از وضعیت دانشکده لارستان در حوزه‌های فرهنگی و رفاهی برگزار شد، دکتر سیما سادات لاری ضمن ابراز خرسندی از انتصاب فردی جوان و با انگیزه در سمت سرپرستی دانشکده علوم پزشکی لارستان، بر توجه بیشتر به فعالیت نهادهای دانشجویی این دانشکده تاکید کرد.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/16/4/571184.jpg

یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹

 لحظه‌های ناب ایثارگری پرستاران همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، گفت: حماسه‌ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی‌توان بیان کرد و لحظه های ناب ایثارگری پرستاران همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/20/4/573302.jpg

یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹

خوشا به حال شیرزنان ومردان سفیدپوشی که با «شعور» مسیر «عشق‌ورزی» را برگزیدند

سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با صدور پیامی فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت زینب سلام‌الله علیها و «روز پرستار» را به همه مردم شریف ایران خصوصاً «پرستاران فداکار» کشورمان تبریک گفت و ابرازی امیدواری کرد که خداوند متعال پاداشی در خور که حقیقتاً در این دنیای فانی امکان تحقق آن میسر نیست، به این عزیزان و خانواده‌های صبورشان اعطا نماید.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.