چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

سخنرانی شیخ علی بهجت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین مسئولان و فعالان فرهنگی

بهجت

شیخ علی بهجت از قول پدرش : راه خداشناسی، خودشناسی است؛ می دانیم خود، خود را نساخته ایم و نمی توانیم؛ دیگری اگر مثل ما است، خود را و ما را نساخته و نمی تواند بسازد

به گزارش مفدا تبریز، حجة الاسلام والمسلمین شیخ علی بهجت، فرزند آیت الله بهجت در تالار لک دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین مسئولان و فعالان فرهنگی این دانشگاه سخنرانی کرد.

فرزند آیت الله بهجت در طی هفته جاری در خوابگاه فجر دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مسجد امام صادق (ع) در مراسم تقدیر از معتکفین سخنرانی داشته است.

وی در سومین سخنرانی خود در جمع فعالان فرهنگی از خود شناسی و افقی که این شناخت برای خداشناسی ایجاد می کند گفت.

شیخ علی بهجت از قول پدرش افزود: راه خداشناسی، خودشناسی است؛ می دانیم خود، خود را نساخته ایم و نمی توانیم؛ دیگری اگر مثل ما است، خود را و ما را نساخته و نمی تواند بسازد؛ پس قادر مطلق، ما را آفریده و او خداست؛ راه قربش، «شکر منعم»، به طاعت اوست و مشقت آن ابتدائی است، چندی نمی گذرد، برای طالبین، قرب او از هر حلاوتی شیرین تر است.

وی در ادامه خطاب به کسانی که سوال دارند که راه قرب الهی چیست و چگونه میتوان به خدا قربت یافت واین قربت را حفظ کرد گفت: چنانچه طالب قرب صادق باشد و برای هدف خود تصمیم قطعی داشته باشد، «ترک معصیت»، کافی و وافی است برای تمام عمر، اگر چه هزار سال باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.