چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰

هم‌زمان با روز معلم و گرامیداشت مقام استاد؛

استادان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تجلیل شدند

semnan

هم‌زمان با گرامیداشت روز معلم، همایش "نکوداشت مقام استاد" با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، برگزار شد.

به گزارش مفدا سمنان، در همایش نکوداشت مقام استاد که صبح سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، با حضور "دکتر خباز" استاندار سمنان و دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه برگزار شد، اساتید برتر دانشگاه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه در اولین جشنواره گرامیداشت هفته آموزش و تقدیر از استادان برجسته دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سالن رازی دانشکده داندانپزشکی سمنان، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مغز متفکر نظام مقدس اسلامی شهید مرتضی مطهری، معلمین را کسانی دانست که جامعه را از جهل و نادانی دور می کنند و نورهای انسانیت را در لایه، لایه جامعه ساری و جاری می سازند.

شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان باز مهندسی رشته ها و دانشکده های دانشگاه را یکی از دستاورد های دانشگاه در سال های اخیر دانست و گفت: بحمدالله طی چند سال اخیر تقریبا می توان ادعا کرد، زیر ساخت های حوزه سلامت در استان سمنان شکل و شمایل بسیار مناسب و خوبی پیدا کرده و یکی از آن مواردی که در حوزه آموزش می توان به آن افتخار کرد، باز مهندسی رشته ها و دانشکده های دانشگاه بود که توانست بسیاری از موانع در مسیر توسعه و پیشرفت را برطرف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: بر اساس معیارهای آموزشی، یکی از کارهای خوبی که در حوزه آموزش دانشگاه اتفاق افتاده ساماندهی گروههای آموزشی، اعضاء هیئت علمی ،آزمایشگاهها موازی و... در این دانشگاه بود که بدون این که حق و حقوقی از مردمی ضایع شود باعث جلوگیری از حرکت های بی بهره و بار اضافی به بیت المال گردید.

شادنوش تصریح کرد: در سال گذشته برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر اساس ارزیابی سایت‌های بین‌المللی در سراسر ایران از میان سه هزار و اندی دانشگاه، در رتبه ۹۸ کشوری قرار گرفت.

وی از پیوند حوزه آموزش و تحقیقات خبر داد و گفت: این اتفاقی است که در دانشگاه رخ داده و امیدوارم روز به روز این ارتباط مستحکم تر شود، زیرا پیوند این دوحوزه موجب تولید فنآوری های نوین شده در نتیجه تولید ثروت را بدنبال خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان غنای مدیریتی را یکی از سیاست های کلان دانشگاه در آینده دانست و افزود: باید تلاشمان را دو چندان کنیم و با کادر سازی و نیرو سازی بتوانیم در سطح بین المللی مدعی باشیم.

دکتر خباز استاندار سمنان که از مهمان ویژه این مراسم بود، ضمن تقدیر و تشکر از تمام اساتید و معلمینی که تلاش و مساعی خویش را جهت رشد و بالیندگی جامعه بکار می برند به ابعاد شخصیتی علامه شهید مرتضی مطهری پرداخت.

وی با بیان اینکه من ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را گفت: اندیشیدن هنری است که اساتید به ما آموخته اند و ما باید به دانشجویان منتقل کنیم.

در ابتدای این مراسم دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد حوزه آموزش دانشگاه گفت: بهره گیری از شبکه های اجتماعی و تدریس مجازی می تواند در کاهش هزینه های جاری دانشگاه و دانشجویان بسیار تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: مرکز الکترونیک و علوم پایه آزمون درون دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان از سال ۹۵ راه اندازی شد که با آمادگی استادان می توان آزمون ها را به صورت الکترونیکی برگزار کرد.

دانایی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای تبادل اطلاعات و ارایه آموزش های علمی پزشکی به کشورهای منطقه به ویژه آسیای مرکزی بسیار مطلوب است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سال گذشته پنج تفاهم نامه علمی- پزشکی با کشور قرقیزستان منعقد کرده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه کرد: کتابچه دانشنامه این دانشگاه به زبان انگلیسی تا چند روز آینده منتشر می شود که این منبع ارزشمند می تواند در شناساندن ظرفیت های علمی و پزشکی دانشگاه به کشورهای جهان سودمند باشد.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس هفت رشته پزشکی جدید در دانشگاه علوم پزشکی سمنان در سال ۹۵ از دستاوردهای مهم آموزشی برای افزایش مهارت آموزی و ارتقا سطح علمی این دانشگاه در کشور است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: توسعه رشته های دستیاری و بیهوشی با تجمیع سایر دانشکده های مربوط و استفاده از ظرفیت های خالی برای جذب دانشجویان از دیگر اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۵ بوده است.

دکتر رشیدی پور معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه از دیگر سخنرانان این مراسم در خصوص اهمیت آموزش گفت: در سالهای اخیر اقدامات خوبی در بحث تحول آموزش رخ داده و آنچه بایستی به آن توجه شود نقش ما به عنوان هادی است .

وی با اشاره به این که معلمی شغل نیست، عشق است افزود: آنچه در حوزه آموزش ملاحظه می شود انگیزه دانشجویان کاهش پیدا کرده و شکاف بین اساتید و دانشجویان زیاد شده است و این ما هستیم که با نقش مداخله ای بایستی این انگیزه را افزایش و این شکاف را کم کنیم.

در پایان از ۳۰۳ اعضای هیئت علمی ، مدرسین و کارکنان تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.