چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵

ارتباط تنگاتنگ مشاورین و مسئولین خوابگاه باید حفظ شود

جلسه

نشست مسئولین خوابگاه کوثر با رئیس اداره مشاوره دانشجویان برگزار شد. در این نشست که رئیس اداره امور خوابگاه ها و کارشناس امور خوابگاه ها نیز حضور داشتند درخصوص حفظ ارتباط مسئولین خوابگاه ها و مشاورین مباحثی مطرح و تبادل نظر شد.

به گزارش مفدا هرمزگان، در این نشست آقای رنجبری رئیس اداره مشاوره ضمن تاکید بر انتقال سریع موارد به مشاورین مربوط به هر خوابگاه و همچنین به رئیس اداره مشاوره؛ درخصوص اهمیت نقش مشاوره در ارتقاء سلامت روان دانشجویان و زندگی بهتر خوابگاهی مباحث ذیل را مطرح نمودند:

«ارتقاء سلامت دانشجویان مسئله مهمی است که لازم است هر قسمت از دانشگاه برای کمک به آن تلاش کند و اگر یک کار تیمی در این باره اتفاق بیفتد بسیار موثر است. یکی از واحدهای بسیار مهم و تأثیرگذار، خوابگاه های دانشجوئی می باشد، خوابگاه دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه ای در حفظ آرامش روحی و فکری ، اعتلای شخصیت و ارتقای کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد و نیز به دلیل اهمیتی که دوران دانشجویی دارد و به لحاظ تاثیری که محیط بر شخصیت افراد می گذارد ایام سکونت در خوابگاه یکی از مهمترین ایام زندگی دانشجو به شمار می آید. ایامی که گاهی پایه گذار شخصیت آینده دانشجو می شود و دانشجو تجربه گرانقیمت زندگی اجتماعی و حضور در مجامع عمومی را کسب می کند و مهمتر از آن می تواند استقلال در زندگی و پذیرش مسئولیت اداره زندگی را درک کند.

همچنین ایشان تاکید نمودند ارجاع به موقع دانشجویان در معرض آسیب، ناسازگار، دارای علائم و نشانه های روان شناختی توسط مسئولین خوابگاه به کارشناسان واحد اداره مشاوره یک ضرورت در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت روان دانشجویی می باشد.»

خانم باقری رئیس امور خوابگاه ها نیز ضمن تائید سخنان رئیس اداره مشاوره به حفظ ارتباط بین مسئولین و اجرای کار تیمی جهت رفع مشکلات احتمالی دانشجویان و کمک به این قشر تاکید نمودند که دانشجویان بتوانند با شرایط زندگی جدید در خوابگاه ها سازگار شوند و از پدید آمدن مشکلاتی نظیر افسردگی، اضطراب، پرخاشگری و ...جلوگیری بعمل آید.

در پایان نیز مسئولین خوابگاه و کارشناس امور خوابگاهی مطالبی را در این راستا مطرح نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.