پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰

بیانیه مشترک رئیس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت « هفته پژوهش»

بیانیه

دکتر فرزین رضاعی و دکتر افشین ملکی با انتشار بیانیه‌ای مشترک هفته پژوهش را به پژوهشگران و فناوران دانشگاه تبریک گفتند.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، متن بیانیه مشترک رئیس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت « هفته پژوهش»  بدین شرح است:

ضمن عرض سلام و احترام به حضور تمامی اعضای محترم هیئت علمی، پرسنل گرانقدر و دانشجویان عزیز و خدا قوت به تمامی نیروهای زحمتکش، بی ادعا و گمنام بخش‌های درمانی، بهداشتی و پاراکلینیکی دانشگاه که این روزها خالصانه در راه ارتقای سلامت جامعه و مبارزه با ویروس کرونا تلاش شبانه روزی دارند و سلام و درود به روح پر فتوح تمامی شهیدان به خصوص شهدای مدافع سلامت کشور و بالاخص شهدای مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان و آرزوی سلامت و طول عمر برای خانواده های این شهدای گرانقدر، فرارسیدن هفته پژوهش را که امسال مزین به شعار "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" شده است را  به تمامی پژوهشگران و فناوران دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

عزیزان، همانگونه که می‌دانیم پژوهش و فناوری در حوزه های مختلف علوم بالینی و علوم پایه پزشکی یکی از زیر بناهای مهم توسعه سلامت و بهبود امور بهداشتی، ارتقاء روش های درمانی و توسعه روش‌های تشخیصی بیماری‌ها است، از این رو هفته پژوهش فرصت مغتنمی است که از یک سال تلاش پژوهشگران و فناوران کشور که در این راه گام برمی‌دارند، در حد بضاعت قدردانی صورت گیرد.

هر چند این تشکر و قدردانی صرفاً جهت برگزیدگان هفته پژوهش نیست و تمامی تلاش ها و زحمات پژوهشگران اعم از افراد برگزیده و سایر محققین قابل تقدیر می باشد، علی الخصوص که امسال محققان کشور علاوه بر تحریم های ظالمانه به خاطر شرایط پاندمی ویروس کرونا مشکلات مختلف و عدیده ای را در راه تحقیق و فناوری تجربه نموده اند.

اما جای بسی خوشحالی است که علیرغم این مشکلات، پژوهش‌های مؤثر و کاربردی در کشور به خصوص در حوزه های مختلف پاندمی ویروس کرونا و بیماری کووید-19 انجام شده است.

پژوهشگران و فناوران ارجمند  اکنون که به همت نیروهای زحمتکش دانشگاه علوم کردستان در تمامی معاونت ها، این دانشگاه مسیر تعالی و پیشرفت را در پیش گرفته است، از شما عزیزان انتظار می رود تحقیقات و فناوری های دانشگاه را بیش از پیش ارتقاء داده و بر کیفیت و کمیت پژوهش‌های مؤثر در دانشگاه بیفزایید.

بدیهی است که اکنون دوران مشق پژوهش در دانشگاه های کشور به اتمام رسیده و تمامی محققان کشور از جمله محققان این دانشگاه باید در راستای انجام تحقیقات مؤثرگام بردارند پژوهش هایی که بتوان در آینده دور یا نزدیک اثرات آن را در ارتقای سلامت جامعه و امور مربوط به آن مشاهده نموده و فناوری های محصول محوری که بتوان از طریق آن به رونق اقتصادی کشور و قطع وابستگی کمک نمود.

از این رو از تمام اعضای خانواده پژوهش دانشگاه اعم از محققان و دانشجویان و نیز نیروهای معاونت تحقیقات و فناوری انتظار می رود تمامی برنامه ریزی ها و تلاش های خود را برای نیل به این اهداف و اعتلای کشور عزیزمان متمرکز نمایند.

در پایان توفیق، سلامت و بهروزی برای تمامی پرسنل زحمتکش و دانشجویان گرامی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را از خداوند متعال خواستاریم.

دکتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دکتر افشین ملکی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.