چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۱

کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به زمین خورد

کلنگ زنی

طی مراسمی با حضور آیت الله حسن صانعی، نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد عملیات احداث خوابگاه دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه آغاز شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، طی مراسمی با حضور آیت الله حسن صانعی، نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد عملیات احداث خوابگاه دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه آغاز شد.
دکتر محمد اسماعیل اکبری مشاور اجرایی پروژه های طرح خوابگاه سازی خورشید گفت: در ۲۶ دانشگاه در سطح کشور برنامه ریزی برای احداث خوابگاه دانشجویی انجام شده شده است که دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دهمین دانشگاهی که عملیات احداث این خوابگاه در آن آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه در سطح کشور ۶۰ درصد دانشجویان غیر بومی و سه میلیون نفر این دانشجویان به خوابگاه نیاز دارند گفت: خوابگاه های طرح خورشید با استاداردهای لازم ساخته شده و ۲۵۰ نفر نیز ظرفیت دارند . ایشان در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۱۷ سال است که دولت بودجه ای برای ساخت خوابگاه اختصاص نداده است گفت: هزینه احداث هر خوابگاه بین ۶۵ تا ۷۵ میلیارد ریال است که از محل منابع بنیاد ۱۵ خرداد و خیرین گرانقدر تامین خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با این حرکت در رفع قسمتی از مشکلات دانشجویان محترم در زمینه تامین خوابگاه اقدام موثری انجام دهیم.
دکتر سعیدرضا قنبری زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی نیز طی سخنان خود در آیین شروع عملیات احداث این خوابگاه و در جمع مسئولین بنیاد ۱۵ خرداد و مسئولین شهرستانی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با شرایط ویژه از نظر موقعیت جغرافیایی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به ویژه در زمینه توسعه زیرساخت های لازم و رفع کمبودهای موجود اقدام اساسی شود. وی ضمن قدردانی از حمایت و اقدام ارزشمند حضرت آیت الله صانعی و بنیاد ۱۵ خرداد در ساخت این خوابگاه بیان داشت: این حرکت ارزشمندی است که بتوانیم زمینه را برای تحصیل فرزندان این سرزمین مهیا کنیم چه بسا که برخی از دانشجویان به واسطه نداشتن خوابگاه از ادامه تحصیل منصرف و یا دغدغه آسیب های اجتماعی سکونت  در محیط های غیر خوابگاهی را دارند.
گفتنی است کلنگ احداث این خوابگاه با حضور مسئولین حاضر به زمین خورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.