چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ؛

برنامه های پژوهشی آینده بشر را تضمین می کند

رئیس دانشگاه جیرفت

اصغر مکارم گفت: آنچه آینده بشر را تضمین می کند ، برنامه های پژوهشی است و کلیه کشورهای دنیا تلاش دارند با در دست گرفتن تحقیقات که زیربنای توسعه سالم و متوازن است در این زمینه عقب نمانند.

به گزارش مفدا جیرفت ، مراسم  تجلیل از پژوهشگران برتر  دانشگاه علوم پزشکی جیرفت سه شنبه ۲۵ آذر ماه در سالن جلسات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

«اصغر مکارم» در این جلسه، گفت: جمعیت قریب یک میلیونی در جنوب کرمان در یک اقلیم وسیع با پتانسیل های متعدد در حوزه های کشاورزی، تغذیه و پزشکی که حوزه های مرتبط به یکدیگر هستند فضا را برای علاقهمندان پژوهش فراهم کرده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان این مطلب که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت علی رغم تنگناهایی که داشتیم کسی به دلیل عدم منابع از پژوهش بازنمانده است، افزود: آنچه آینده بشر را تضمین می‌کند، برنامه های پژوهشی است و کلیه کشورهای دنیا تلاش دارند با در دست گرفتن، تحقیقات که زیربنای توسعه سالم و متوازن است در این زمینه عقب نمانند.
 
وی تصریح کرد: در وضعیت کنونی در بحث واکسن کووید ۱۹ تلاش بسیاری در دنیا در حال انجام است از کشورهای توانمند تا جهان سوم دست به کار شده اند و ما نیز علی رغم گرفتاری های خاص کشور برنامه های خوبی در این زمینه داریم.
 
مکارم بیان کرد: خوشبختانه با عنایت خداوند متعال و حمایت های مقام معظم رهبری توانستیم در بحث درمانی و تحقیقاتی حرف برای گفتن داشته باشیم شهادت شهید محسن فخری نشان می دهد که در کشور اقدامات مهمی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان این مطلب که تحقیقات مسیر آینده یک ملت را مشخص می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت تحقیقات را به سمتی که دردی از مردم دوا کند برده است، هنر تحقیقات نشان دادن مسیر صحیح یک پروژه اجرائی است.

به گزارش شبستان ،وی با اشاره به این که امروز کووید ۱۹ یک معضل جهانی است و علی رغم مشکلاتی که این بیماری به وجود آورده، دستاوردهایی نیز داشته است، ابراز کرد: یکی رزمایشی بود تا کشور آمادگی خوبی برای مقابله با هر نوع بلایایی کسب کند، طی چهل سال گذشته بعد از دوران دفاع مقدس هیچ گاه اینقدر کنار یکدیگر قرار نگرفتیم که بزرگترین حسن این حرکت است که ما را کار آزموده می کند.
وی در خاتمه با بیان این مطلب که موفقیت ها و دستاوردهای معاونت تحقیقات دانشگاه قابل تقدیر است، عنوان کرد: جنوب کرمان به لطف خداوند و با همکاری مردم و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی موج های اپیدمی وضعیت مناسبی داشته است و در حال حاضر از نظر بیماری، جمعیت، درمان و امکانات و تجهیزاتی که فراهم شده است می‌توان گفت؛  بهترین وضعیت در استان را داریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.