چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه مطرح کرد:

دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جزو دانشگاه‌های مسئولیت پذیر است

مفدا تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: ما جزو دانشگاه‌های مسئولیت پذیر هستیم و همان اندازه که به حوزه پژوهش نگاه می‌کنیم، همانقدر نیز در حوزه فناوری گام برداشته‌ایم، چنانچه در حوزه کووید-۱۹ نیز تلاش‌های ارزشمندی انجام شده و بیش از ۱۰۰ طرح فناوری به همراه کارهای تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه شد. 

به گزارش مفدا تبریز، آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  و تجلیل از محققین و پژوهشگران برتر دانشگاه  در روز چهارشنبه، ۲۶ آذرماه ۱۳۹۹،  از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی به صورت ارتباط آنلاین با دانشکده های دانشگاه برگزار شد.

جزو دانشگاه‌های مسئولیت پذیر هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم با اشاره به این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال حاضر ۲۳ طرح رجیستری دارد، گفت: به عنوان یک پژوهشگر، باید تعهد کنیم که علم و پژوهش را سرپا نگه‌داریم و زیرساخت‌ها را نیز ایجاد کردیم تا پژوهش‌ها را به نحو احسن به خروجی و محصول تبدیل کنیم.

دکتر محمد حسین صومی با اشاره به عملکرد و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: ما جزو دانشگاه‌های مسئولیت پذیر هستیم و همان اندازه که به حوزه پژوهش نگاه می‌کنیم، همانقدر نیز در حوزه فناوری گام برداشته‌ایم، چنانچه در حوزه کووید ۱۹ نیز تلاش‌های ارزشمندی انجام شده و بیش از ۱۰۰ طرح فناوری به همراه کارهای تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه شد. 

وی با تاکید بر این‌که باید همه تجربیات را به کار گیریم تا بتوانیم در ایام آتی گام‌های موثری برداریم، افزود: ما باید به دانشگاهی افتخار کنیم که علم را بر مبنای عقل و پژوهش مورد توجه قرار داده است و دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این رابطه گام‌های موثری برداشته است.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌ها و امکانات نیز گفت: در حوزه تکمیل زیرساخت‌ها و تجهیزات نیز طی سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری انجام دادیم که مرکز نوع آوری و شتاب دهی ما یکی از اتفاقات بوده و همچنین مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی  دانشگاه علوم پزشکی تبریز از نظر فضا و تجهزات ظرفیت ویژه‌ای است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: برای تامین تجهیزات بسیار تلاش کرده‌ایم و در سال اخیر نیز مشکلات ارزی مانع گام‌های موثر شد، اما در ماه‌های آینده سعی خواهیم کرد که اگر گشایشی ایجاد شد همه تجهیزات مورد تعهد خودمان را برای همه مراکز تحقیقاتی تامین کنیم.

دکتر صومی  با اشاره به این‌که خوشبختانه طی سال‌های اخیر، منابع انسانی ارزشمندی به دانشگاه تزریق شده و افرادی که جذب شده‌اند از اچ ایندکس، متوسط شش به بالا برخوردار هستند.

وی با بیان این‌که طی این مدت، پنج مرکز و واحد مستقل و همچنین پژوهشگاه نیز اضافه شده و امسال دو واحد نیز ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد: این زیرساخت‌ها زمینه را فراهم می‌کند تا در حوزه تحقیقات پایا بمانیم.

رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی تبریز کشور در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور  بر اساس رتبه بندی  پایگاه استنادی جهان اسلام 

دکتر صومی با تاکید بر این‌که باید تلاش کنیم تا در سال‌های آتی نیز نام دانشگاه علوم پزشکی تبریز را همچنان در راس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ببینیم، گفت: پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۴۱ پژوهشگر برتر، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دومین دانشگاه در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بوده که بیشترین تعداد دانشمندان برتر جهان را دارد و اسامی ۲۸ پژوهشگر این دانشگاه در لیست دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته است. 

وی با اشاره بر اینکه در هفته جاری، دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رتبه بندی معتبر پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) ، رتبه سوم کشور در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور را کسب نموده است افزود؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اکثر رتبه‌بندی‌های بین المللی اعم از رتبه بندی موسسه تایمز، رتبه سایماگو، رتبه بندی لایدن، رتبه‌بندی نمایه مجلات و رتبه سایتیشن و وبومتریکس در رتبه های برتر پژوهشی قرار دارد. 

دکتر صومی تاکید کرد حفظ این جایگاه‌ها ، تلاش بیشتر تمام همکاران را می طلبد و محققین و پژوهشگران حفظ این سر آمدی و برتری را که دانشگاه را تبدیل به دانشگاه نسل چهارم مینماید،می بایست مطالبه جدی خویش قرار دهند. 

وی  در حاشیه این آیین از رتبه برتر و سرآمد دانشگاه در پایش برنامه عملیاتی و رتبه سوم کشوری در حوزه آموزش خبر داد و از همه همکاران بخاطر تلاشی که در رشد و ارتقاء و بالندگی دانشگاه داشتند ، تقدیر و تشکر نمود.

بر اساس این گزارش،  در ابتدای این مراسم  دکتر سمیعی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، گزارشی اجمالی از عملکرد حوزه معاوت تحقیقات و فناوری  ارئه کرد و از تمامی مدیران، اساتید و کارکنان حوزه معاونت تحقیقات و فناوری و همچنین دست اندرکاران برگزاری هفته پژوهش که مراسم اختتامیه آن به خاطر شرایط کرونا بصورت مجازی و ویدئوکنفرانس برگزار شد، تشکر و قدردانی نمود.

 فایل Pdf منتخبین نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز آذرماه 1399

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.