سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛

داوطلبان رشته فوریت های پزشکی استان کرمان و هرمزگان مصاحبه می شوند

مصاحبه

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ۱۲۶‌ نفر از داوطلبان رشته فوریت‌ های پزشکی در استان‌ های کرمان‌ و هرمزگان برای نخستین‌ بار در رفسنجان مصاحبه می شوند تا به دانشگاه جهت اخذ مدرک کارشناسی این رشته راه یابند.

به گزارش مفدا رفسنجان، سید حبیب الله حسینی روز سه شنبه ۲۵ آذرماه ۹۹ در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد :  برای نخستین‌ بار مصاحبه از دانشجویان مقطع کاردانی به کارشناسی رشته‌ فوریت‌ های پزشکی را به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سپردند که‌ قبلاً این مصاحبه در یزد انجام‌ می شد.

وی افزود:  در این‌ مرحله ۱۲۶ نفر داوطلب‌ معرفی شدند که از سراسر استان کرمان‌ و استان  هرمزگان‌ هستند و با برنامه‌ریزی که‌ انجام شده است این‌ افراد به ۶ گروه ۲۰‌ نفره تقسیم‌ شده اند که طی ۶ روز از شنبه تا پنجشنبه‌ هر روز یک گروه مصاحبه می شوند.

حسینی ادامه داد: این‌ مصاحبه در بخش نخست در قالب نظری و شفاهی با همکاری گروه فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و گروه طب اورژانس سوالاتی در حوزه‌ تروما، تروما و کار با آمبولانس‌  و نیز  سوالاتی تخصصی در حوزه طب اورژانس و حوزه مامایی و اخلاق حرفه ای پرسیده و مصاحبه انجام می شود؛ سپس داوطلبین‌ به ۴ ایستگاه رفته و به صورت عملی نحوه عملکرد آن‌ ها بررسی می شود.

وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه ها شامل ایستگاه مدیریت راه هوایی، ایستگاه اورژانس اطفال، ایستگاه احیاء قلبی و ریوی پیشرفته و اورژانس تروما است.

حسینی یادآور شد: اکثر این‌ داوطلبان‌ در امور بهداشتی شاغل هستند و برای تحصیلات تکمیل خود از کاردانی به کارشناسی‌ در آزمون‌ شرکت کرده و موفق به راهیابی بخش مصاحبه شدند که نتایج این مصاحبه هم به سازمان سنجش ارسال می شود و در نهایت نتایج کتبی طی ۴ هفته اینده اعلام‌ خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.