دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

به مناسبت هفته پژوهش انجام شد؛

رشد ۳۰ درصدی مقالات بین المللی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سال جاری

نشست خبری معاونت تحقیقات

دکتر فاطمه سیدی گفت: در سال گذشته تعداد مقالات بین المللی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۶۱ مقاله بود که در سال جاری با ۳۰ درصد رشد به ۹۹ مقاله بین المللی رسیده است

به گزارش مفدا جیرفت ، ظهر امروز ۲۴ آذر نشست خبری معاون علمی و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در معاونت این دانشگاه برگزار شد.

فاطمه سیدی در این نشست خبری ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری، گفت: عمر پژوهش و تحقیقات به اندازه عمر انسان است و از هنگامی که تحقیق نظام مند شد سرعت علم و فناوری بیشتر شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد : دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سال ۸۸ تاسیس شد که با توجه به مشکلات حوزه بهداشت و درمان عمده فعالیت های این دانشگاه به این حوزه ها اختصاص یافت اما در سال ۹۶ با استقلال معاونت علمی و تحقیقات، پژوهش ها به طور جدی آغاز شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته، یکی از شاخص های رشد علمی دانشگاه، شاخص اچ است که از سال گذشته شاخص رشد علمی با رتبه ۱۴، امسال به رتبه ۲۰ رسیده است.

سیدی خاطر نشان کرد: تعداد طرح های تحقیقاتی در سال گذشته  ۴۴ طرح مصوب بود، از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱ طرح تحقیقاتی مصوب شده که از این تعداد ۲۵ طرح در حوزه تحقیقات بیماری کرونا است و در این خصوص جزو دانشگاه های پیشگام در  طرح های تحقیقاتی در سطح کشور هستیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد : در سال گذشته تعداد مقالات بین المللی دانشگاه ۶۱ مقاله بوده که در سال جاری با ۳۰ درصد افزایش به ۹۹ مقاله بین المللی رسیده است.

وی اظهار کرد: یکی از ابتدایی ترین کارها در زمینه پروژه های فیزیکی، تامین زیرساخت ها برای پژوهش و تحقیقات است و در همین راستا ساخت لانه حیوانات در دستور کار قرار گرفته و در حال تکمیل بخش های داخلی لانه حیوانات هستیم.

سیدی تأکید کرد :یکی از معضلات جنوب کرمان که همواره مرگ و میرهایی نیز به دنبال داشته است معضل عقرب گزیدگی است که خوشبختانه از زمانی که به معاونت تحقیقات و علمی دانشگاه ماموریت پژوهش در این زمینه داده شده، شاهد کاهش آمار مرگ و میر هستیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ابراز کرد : از آنجایی که جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت آزمایشگاهی جامع ای نداشت بنابراین راه اندازی این آزمایشگاه در دستور کار این معاونت قرار گرفته و امسال ۴ میلیارد تومان تجهیزات برای آن خریداری شده که بزودی به بهره برداری می رسد.

وی افزود : امسال در راستای استفاده از ظرفیت های خارج از دانشگاه، چندین تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه جیرفت، کرمان و رفسنجان منعقد شده است و اخیرا با دانشگاه هرمزگان و جندی شاپور اهواز انعقاد تفاهم نامه همکاری داشتیم.

سیدی اضافه کرد: یکی از برنامه های پیش روی این معاونت، برگزاری اولین کنگره ملی دانشجویی باروی زنان است که در ۲۶ آذر سال جاری برگزار می شود و علاوه بر این نیز با مشارکت دانشگاه جیرفت همایش ملی کشاورزی و سلامت در اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش شبستان : وی تصریح کرد: در سال جاری تنها مجله ای که رتبه علمی پژوهشی کسب کرد، مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است که امسال ۳ چاپ منظم داشته است و همچنین امسال از ۳ کتاب در زمینه درسی و غیر درسی تالیف هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمایی شده است.

وی بیان داشت : یکی از دیگر کارها اقدامات این معاونت راه اندازی، تجهیز و توسعه تحقیقات بالینی در بیمارستان امام خمینی (ره) بوده که با کمک معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت این امر محقق شده است.

سیدی عنوان کرد : اخذ مجوز اصولی مرکز رشد فناوری بود که در سال ۹۸ راه اندازی شده و در تیر امسال مجوز اصولی آن صادر شد.

 وی در پایان یادآور شد : اکنون ۱۰ واحد فناور در حال فعالیت هستند که یکی از این واحدها به تحقیقات در زمینه کرونا اختصاص داده شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.