دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

ثبت نام همتایاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه آغاز شد

همتایاران سلامت

مسئول اداره مشاوره و سلامت روان از شروع ثبت نام و عضوگیری دوره جدید همتایاران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خبر داد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مسئول اداره مشاوره و سلامت روان از شروع ثبت نام و عضوگیری دوره جدید همتایاران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خبر داد.

"سمانه اسحاق زاده" در گفتگو با مفدا گفت: مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی به منظور زمینه سازی و  ارتقای انگیزه و روحیه مشارکت دانشجویان و توسعه فعالیت های اجتماعی و مهارت ارتباطی و گروهی آنان و به منظور کمک به کاهش بروز و شیوع آسیب های روانی و اجتماعی و ترویج خدمات نیمه حرفه ای راهنمایی و مشاوره به دانشجویان و با هدف حفظ ارتباط موثر بین مرکز مشاوره با دانشجویان، همتایار می پذیرد.

وی ضمن تشریح اهم فعالیت همتایاران دانشگاه ادامه داد:  کانون همتایاران سلامت روان دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۵ عضو فعال می باشد که در حوزه های مختلف، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه را همراهی می کنند. همتایاران به عنوان پل ارتباطی قوی مرکز مشاوره و سایر دانشجویان در سال جاری بیش از ۳۰ مورد ارجاع دانشجو به اداره مشاوره داشته و خدمات روانشناختی به آنان ارائه داده اند. همچنین در سال جاری کارگاه های آموزشی "خستگی روانی"، "اختلالات شخصیت در روابط بین فردی"، "اهمال کاری" و"کارگاه مدیریت روابط عاطفی" با همکاری این کانون برای عموم دانشجویان برگزار شده است.

گفتنی است همتایاران دانشجویانی هستند که به عنوان همتایار سلامت روان در قالب کار دانشجویی پس ازگذراندن دوره های آموزشی مربوطه زیرنظر مرکز مشاوره دانشجویی و با افزایش مهارت های خود مراقبتی و مشارکت جویی و  بر اساس توانمندی و علایق در حیطه های مختلف سلامت روان به ارائه خدمات یاورانه به سایر دانشجویان دانشگاه پرداخته و در ارتقای سطح کیفیت زندگی خود و افراد جامعه تاثیر گذار باشند. دانشجویان می توانند جهت ثبت نام تا اواسط دی ماه به لینک ذیل مراجعه نمایند:

ثبت نام

شرایط عضویت در کانون همتایاران سلامت:

۱.          دانشجوی همان دانشگاه و علاقمند به ارائه خدمات عمومی مشاوره ‌ای باشد.

۲.         دانشجو در زمان درخواست، حداقل دو ترم تحصیلی را گذرانده و حداقل یک ترم تحصیلی از مدت تحصیل وی باقی مانده باشد.

۳.         نداشتن حکم قطعی انضباطی

۴.         نداشتن اشتهار به سوء رفتار اجتماعی به تائید اداره مشاوره دانشجویی

۵.         نداشتن اختلال روانی شناخته شده به تائید اداره مشاوره دانشجویی

۶.         گذراندن دوره آموزشی مهارت های زندگی و دوره های توجیهی اداره مشاوره دانشجویی

۷.         تکمیل فرم عضویت و تعهد نامه رعایت ضوابط اخلاقی حیطه فعالیت

تبصره ۱. احراز شرایط مذکور با تائید و صلاحدید اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خواهد بود.

تبصره ۲. عضویت و انصراف همتایاران به صورت داوطلبانه و با تایید رئیس اداره مشاوره دانشجویی است.

تبصره ۳. ابلاغ همتایاران توسط معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم با قید کلمه " داوطلبانه" صورت می گیرد.

تبصره ۴. دوره عضویت جهت فعالیت در گروه همتایاری در صورت رضایت رئیس اداره حداکثر به مدت دو سال یا چهار ترم تحصیلی تعیین می شود.

تبصره ۵. اعضاء در صورت تمایل می توانند درخواست تمدید فعالیت خود را برای یک دوره دیگر به رئیس اداره مشاوره دانشجویی ارایه نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.