دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

کارگروه « سفر در سرزمین وجود » از جمله کارگروه های فصل رویش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی

کارگروه « سفر در سرزمین وجود » از جمله کارگروه های فصل رویش ویژه دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بصورت مجازی برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ حجت الاسلام و المسلمین سید وحید معتمدی سخنران کارگروه سفر در سرزمین وجود گفت: کارگروه هایی که در فصل رویش و توسط دفتر نهاد رهبری دانشگاه تشکیل شده، مباحث خوبی را مطرح می کند که در کارگروه "سفر در سرزمین وجود " با محتوایی تربیتی و اینکه انسان موظف است به تربیت خود بپردازد با دانشجویان مباحثه می شود.

   وی بیان کرد: در این کارگاه به مباحثی نظیر تعلیم و تبلیغ، فرق تعلیم و تربیت و مهندسی وجود و هستی پرداخته شده است و از آنجا که شناخت انسان به خود مقدمه تربیت صحیح و همه جانبه هست به موضوع انسان شناختی و شناخت انسان پرداخته شده است.

   استاد کارگروه " سفر در سرزمین وجود " فصل رویش ویژه دانشجویان افزود: معرفت نفس و خودشناسی موضوعی کلی و مهم در دین و عقل است که در گام اول به آن پرداختیم و با توجه به اینکه وجود انسان مانند یک جهان و کشور، دارای ابعاد مختلف و زوایای متفاوت است و انسان باید آن را بشناسد تا در جهت خودشناسی گام بردارد، موضوعات گوناگونی را به دانشجویان ارائه نمودیم.

   وی همچنین درخصوص فعالیت کارگروه سفر در سرزمین وجود گفت: در این کارگروه ها که با استقبال دانشجویان مواجه هستیم با ارسال سوال ها و صوت های سه دقیقه ای  مباحث مطرح می‌شود و  دانشجویان به صورت گفتگو محور مباحث را ادامه خواهند داد .

   معتمدی افزود: در این کارگروه ها با توجه به زمان محدود،  آشنایی با مباحث پایه ای اجمالی است و در صورت علاقه مخاطبین می‌توانیم کارگروه ها را ادامه دهیم .

   حجت الاسلام و المسلمین معتمدی گفت: بحث تربیت و خودشناسی موضوع ریشه‌های کارهای فرهنگی و فرآیندهای گروه معارف است که باید به آن پرداخته شود.

   وی تصریح کرد: کارهای فرهنگی معمولاً به صورت سطحی پیش می رود و اگر بتوانیم با هدف تربیت مباحث فرهنگی را عمیق و جامع پیش ببریم شاهد کارهای اخلاقی تاثیر گذار و همه جانبه در میان دانشگاهیان خواهیم بود.

   گفتنی است، طرح مجازی "سفر در سرزمین وجود " با بررسی مباحث خودشناسی و ‌تربیتی طی ۷ جلسه و تا پایان پاییز به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: گلرخ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.