جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳

عادلی نژاد مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

شهید فخری زاده به زیبایی فخر ایران نامیده شد

16 آذر اهواز

عادلی نژاد: کثرت تنوع و گفتگو، دو ویژگی مهم دانشگاه هستند، باید آنرا قدر دانست و حفظ کرد


حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی نژاد در این وبینار ضمن تبریک روز دانشجو و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای راه سلامت و شهدای دانشجو سال 1332شهید قندچی، شهید شریعت رضوی و شهید بزرگ نیا، گفت: وقتی واقعه کودتای 28 مرداد رقم خورد، استقلال و آزادی یک کشور و ملت مخدوش شد این دانشجویان و دانشگاه که به فرموده امام مبدا تحولات عظیم در کشور هستند ساکت ننشستند و استقلال طلبی و استکبارستیزی که در ذات دانشجو و دانشگاه است به جریان افتاد.
 
وی با بیان اینکه شهدای دانشگاه تهران در واقع شهدای راه استقلال ملت ایران و جامعه ایرانی هستند، اظهار داشت: سهم دانشگاه و دانشجو در حفظ استقلال و پیشرفت کشور سهم بسیار بزرگی است و آن جریان ها هنوز هم ادامه دارد و میبینیم که در دوره های مختلف مانند انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس سهم دانشجویان در دفاعی که تاریخ دربرابر آن خضوع خواهد کرد، بسیار بزرگی بود.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به سهم دانشجویان و دانشگاه در پیشرفت کشور، گفت: میبینیم که دشمنان چگونه سعی می کنند کسانی را که در حوزه علم و دانش در حال تلاش و خلق شگفتی هستند را نابود کنند. و نمونه آن شهید فخری زاده که به زیبای فخر ایران نامیده شد.


عادلی نژاد با بیان اینکه برخلاف دیدگاه برخی که می گویند جوانان امروزه از برخی ارزش ها فاصله گرفتند، اذعان کرد: دانشجوی امروز نیز استمرار همان راه است و امروزه در مسئله کرونا این عظمت و رشادت را دوباره دیدیم که دانشجویان با وجود امکانات کم چگونه وارد صجنه شدند و برای سلامت جامعه تلاش کردند و همان کسانی که فاجعه دانشجویان 1332 دوباره خلق کردند امروز هم پایشان را بر گلوی ملت ایران گذاشتند و شما دانشجویان آمدید وارد صحنه شدید و جلوی فاجعه را گرفتید.


حجت الاسلام والمسلیمن عادلی نژاد با بیان اینکه کثرت تنوع و گفتگو از ویژگی های مهم دانشگاه هستند و باید آنرا قدر دانست و خفظ کرد، گفت: دانشگاه خاستگاه کثرت و تنوع است و در هیچ فضایی مانند دانشگاه تنوع در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، مذهبی و دینی وجود ندارد و این کثرت تنوع در ذات دانشگاه است و باید از آن محافظت کرد.
 
وی افزود: گفتگو و فضای گفتمان ویژگی دوم دانشگاه است که همه ما باید آنرا پاس بداریم زیرا در دانشگاهی که کثرت تنوع وجود دارد اما همه پذیرفتیم که در فضای گفتگو و گفتمان مسائل را حل و بطور مسالمت آمیز، هم زیستی مشترک کنار همدیگر داشته باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.