سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

هدف اصلی ما در طرح محله محور سردار شهید سلیمانی آموزش، اطلاع رسانی وفرهنگ سازی است

وبینار دکتر حریرچی با دانشگاه های علوم پزشکی شمالغرب کشور

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و عضو ستادملی کرونا در جلسه وبینار شمالغرب کشور  بیان کرد: طرح محله محور با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا و اجرای دستورالعمل‌ بهداشتی از در کل کشور در حال اجرا می باشد.

به گزارش مفدا ارومیه، جلسه وبینار شمالغرب کشور با حضور دکتر حریرچی و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی شمالغرب کشور و اعضای قرارگاه دانشگاهیان عصر سه شنبه ۱۸ آذرماه برگزار شد.

در ابتدا این نشست دکتر حریرچی ضمن اعلام وضعیت استان ها بیان کرد: طرح محله محور با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، و با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا و اجرای دستورالعمل‌ بهداشتی از در کل کشور در حال اجرا می باشد.

وی افزود: هدف اصلی ما در طرح محله محور سردار شهید سلیمانی آموزش، اطلاع رسانی وفرهنگ سازی است و در رعایت این موضوع، انجام تست گسترده هدفمند و هوشمند و قرنطینه خانگی هوشمند بسیار مهم می باشد.

در ادامه هر یک از روسای دانشگاه ها به بیان نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود پرداختند؛ دکتر رسول انتظار مهدی معاون امور بهداشتی ارومیه نیز  تجربیات و نتایج علمی امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه درخصوص تست های آزمایشگاهی سریع کرونا و مقایسه آن با تستpcrرا بیان نمودند، که مورد تایید دکتر حریرچی قرار گرفت.

در پایان دکتر حریرچی ضمن تقدیر از کلیه دانشگاه های علوم پزشکی حاضر در جلسه افزود: اصلیترین وظیفه ما به عنوان خادمان حوزه سلامت شکستن زنجیره ویروس است؛ ما باید ویروس را تعقیب کنیم و افردا مبتلا را شناسایی و قرنطینه نماییم. شما مسئولین دانشگاه ها به عنوان معتبرترین فرد و مطمئن ترین فرد در شناسایی و مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان ها می باشید و برای ارتقای عملکرد دانشگاه ها بهتر است تجربیات موفق دانشگاه ها در بین آنها به اشتراک گذاشته شود.

شایان ذکر است این نشست به صورت مستمر و هفتگی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.