سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

در گفتگو با رییس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح شد؛

همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیمه حوادث می باشند

مفدا مشهد

رییس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرارداد بیمه حوادث کل دانشجویان دانشگاه که بالغ بر ۸۴۰۲ دانشجو بوده است منعقد شده است.

به گزارش مفدا مشهد، با توجه به ورود دانشجویان جدید به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و لزوم آشنایی این عزیزان با بخشهای مختلف معاونت فرهنگی دانشجویی، ناهید باقری رییس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با مفدا مشهد  ضمن پاسخ به سوالات خبرنگار مفدا به گوشه ای از فعالیت های این اداره اشاره کرد.

خبرنگار مفدا مشهد: لطفا به طور مختصر اداره رفاه دانشجویان را برای دانشجویان ورودی جدید معرفی نمایید

ناهید باقری:اداره رفاه و تعاون دانشجویان  یکی از ادارات زیر مجموعه مدیریت امور دانشجویی دانشگاه است که وظیفه ی برنامه ریزی  وام ها وامکانات رفاهی تخصیص داده شده از طرف صندوق رفاه را دارد. این اداره با هماهنگی مدیریت دانشجویی ، نسبت به اطلاع رسانی از طریق دانشکده ها و سایت معاونت و کانال مفدا و شورای صنفی و .... اقدام به اطلاع رسانی جهت وام ها می نماید.

خبرنگار مفدا مشهد: لطفا نحوه و مراحل پرداخت وام را تشریح بفرمایید.

ناهید باقری:بعد از فعال کردن پرتال رفاهی در بازه مشخص شده و ثبت نام متقاضیان، بررسی و پیگیری تکمیل مدارک و ...، لیست نهایی به صندوق رفاه دانشجویان ارجاع و بعد از تایید به حساب دانشجویان واریز می گردد .

خبرنگار مفدا مشهد: این اداره به غیر از برنامه ریزی وام ها وظایف دیگری هم دارد؟

ناهید باقری:بله، یکی دیگر از وظائف اداره رفاه ، پیگیری افزایش اعتبار وام ها در صورت افزایش متقاضیان از صندوق رفاه دانشجویان می باشد. همچنین از دیگر وظایف اداره رفاه بررسی و اعلام بدهی پرونده دانشجویان فارغ التحصیل ، انتقالی ، مهمان ، انصراف و..... به صندوق رفاه دانشجویان و آموزش دانشکده ها جهت اتمام فرایند فارغ التحصیلی دانشجویان می باشد.

 خبرنگار مفدا مشهد: در صورت امکان لطفا مهمترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده  در سال ۱۳۹۹ تا به حال را بیان بفرمایید.

ناهید باقری:بله حتما، همکاران ما در اداره رفاه از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون توانسته اند به ۱۶۲۳ دانشجو وام تحصیلی، به ۲۹ دانشجو وام مسکن، به ۴۱۸ نفر از دانشجویان  وام ضروری و به ۳۱ دانشجو ودیعه مسکن عادی و تکمیلی پرداخت کنند. باقری افزود: معرفی دانشجویان جهت  ودیعه مسکن تکمیلی از محل اعتبارات صندوق دانشجویی دانشگاه،

 معرفی ۵۰دانشجو اتباع بورسیه به اداره بیمه جهت دفترچه خدمات درمانی، معرفی ۳۹ دانشجو به واحدهای دانشگاه جهت کار دانشجویی در سطح دانشگاه،  پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز (بین الملل، خودگردان، مجازی و ...) ودرخواست صدور تسویه حساب و مجوز مشروط برای ۸۸۰ نفر از فارغ التحصیلان جهت دریافت دانشنامه، ارائه به نظام پزشکی، معاونت درمان و سایر ارگان ها و یا جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر،

خبرنگار مفدا مشهد: یکی از اقدامات این اداره پیگیری قرار داد های بیمه هست لطفا در این خصوص توضیح بفرمایید.

ناهید باقری:بله همانطور که اشاره کردید، اداره رفاه توانسته قرارداد بیمه حوادث کل دانشجویان دانشگاه که بالغ بر ۸۴۰۲ دانشجو بوده است با بیمه معرفی شده از معاونت توسعه را پیگیری نماید. علاوه بر این همکاران ما در سال ۹۹پیگیری و اطلاع رسانی وثبت نام مقاضیان  بیمه دستیاری ۱۲۲ نفر از دانشجویان و خانواده هایشان را به انجام رساندند.

خبرنگار مفدا مشهد: کدام یک از فعالیت های این اداره برای اولین بار در سال ۹۹ صورت گرفته است؟

ناهید باقری:پیگیری و اطلاع رسانی و ثبت نام وام دستیاری جهت ۳۴۳ نفر ازدانشجویان مقاطع تخصص، فوق تخصص و PHD که برای اولین بار در سال جاری صورت گرفت.

خبرنگار مفدا مشهد: علاوه بر اقداماتی که نام بردید آیا موردی هست که به آن اشاره نکرده باشید؟

ناهید باقری:بله، بررسی و پیگیری اسناد ساکنین خوابگاه جهت ارجاع به صندوق رفاه، ثبت خروج کلی و ورود کلی دانشجویان ساکن خوابگاه، اسکن و بررسی متن تعهد محضری دانشجویان متقاضی وام

تماس با دانشجویان متقاضی ودیعه مسکن جهت ارائه مدارک، در خواست  کد کابری ار صندوق رفاه دانشجویان جهت همکاران دانشکده ها و خوابگاهها، تشکیل پرونده  جهت ۱۵۰ نفر ازدانشجویان جدیدالورود،   

تعیین تکلیف و اعلام بدهی ۱۳۵۰پرونده از پرونده های قدیمی با توجه به بایگانی ادار رفاه از دیگر اقدامات این اداره در سال ۱۳۹۹ تا کنون می باشد.

خبرنگار:لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.