دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰

مشارکت ۹۵ دانشگاه در هفته دوم دوازدهمین دوره جشنواره تیتر؛

دانشگاه‌های علوم پزشکی با ۱۰۷۶ اثر و ۶۱ درصد مشارکت در «تیتر۱۲» حضور پیدا کردند

10

در هفته دوم ثبت‌نام دوازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با ۱۰۷۶ اثر ارسالی توانستند ۶۱ درصد مشارکت در «تیتر ۱۲» را به خود اختصاص دهند.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، در هفته دوم ثبت‌نام دوازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با ۱۰۷۶ اثر ارسالی توانستند ۶۱ درصد مشارکت در «تیتر ۱۲» را به خود اختصاص دهند. در هفته‌های گذشته دستورالعمل دوازدهمین دوره جشنواره تیتر  به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و از روز شنبه اول آذرماه دریافت آثار از طریق سامانه جشنواره به آدرس  titrfestival.ir آغاز شد. در هفته دوم بازگشایی سامانه  جشنواره تیتر ۱۷۷۲ اثر توسط دبیرخانه جشنواره دریافت شد.

در این بازه زمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۱۸۹ اثر، دانشگاه علوم پزشکی گناباد با ۱۵۶ اثر و دانشگاه شیراز با ۱۴۱ اثر در رتبه اول تا سوم ثبت اثر در هفته دوم ثبت‌نام دوازدهمین دوره جشنواره تیتر قرار گرفتند. دانشگاه شهید بهشتی،  دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به ترتیب رتبه‌های سوم تا دهم مشارکت در این جشنواره را به خود اختصاص دادند.

از بین ۱۷۷۲ اثر ثبت شده در دبیرخانه جشنواره « تیتر ۱۲» ۳۱۹ نشریه در بخش «نشریات برتر»، ۱۲۶۰ اثر در بخش «آثار برتر»، ۶۹ اثر در «بخش ویژه»، ۱۱۸ اثر و نشریه در «بخش فضای مجازی» و ۶ اثر و نشریه در بخش «سرزمین مادر» توانستند آثار خود را در سامانه جشنواره به ثبت برسانند.

تاکنون ۱۰۷۲ شرکت‌کننده و ۱۰۶ نفر از کارشناسان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. در مجموع وزارت بهداشت با ۱۰۷۶ اثر و درصد مشارکت ۶۱ درصدی و وزارت علوم با ۶۹۶ اثر و درصد مشارکت ۳۹ درصدی در این جشنواره مشارکت پیدا کرده‌اند.

هر ساله جشنواره تیتر توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. سال گذشته جشنواره تیتر ۱۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار شد و امسال وزارت بهداشت میزبان جشنواره «تیتر ۱۲ » خواهد بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار می‌شود. به رسم هرساله و براساس توافق صورت گرفته میان معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، این معاونت مستقر دروزارت بهداشت متولی برگزاری جشنواره «تیتر ۱۲ »خواهد بود.

این دوره از جشنواره بخش‌های متعد و مختلفی دارد. «آثار برگزیده»  شامل ۲۶ رسته، «نشریات برگزیده» شامل ۱۸ رسته و «فضای مجازی» شامل ۸ رسته، «بخش ویژه»  نیز با دو موضوع در کنار «سرزمین مادری» پنج بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهند. امسال همچنین برای نخستین بار بخش «سرزمین مادری» با هدف ارزیابی و آشنایی از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در حوزه رسانه و ایجاد ارتباطی فرهنگی در نظر گرفته شده است. بدین منظور تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منعقد شده است که زمینه‌ساز گسترده‌تر شدن این ارتباطات فرهنگی است.

ردیف

نام دستگاه

تعداد اثر

درصد مشارکت

۱

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۱۰۷۶

۶۱

۲

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۶۹۶

۳۹

مجموع

۱۷۷۲

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.