دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

همزمان با روز دانشجو؛

نشست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با نهادهای دانشجویی برگزار شد

نشست معاون فرهنگی دانشجویی با دبیران کانون های فرهنگی

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نشست معارفه دبیران جدید کانون‌های فرهنگی، انجمن های علمی و شورای صنفی همزمان با روز دانشجو برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت، این نشست که با حضور معاون و مدیر فرهنگی دانشجویی ، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه، کارشناس مسئول امور فرهنگی و تعدادی از فعالین صنفی و فرهنگی از جمله دبیران جدید کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و شورای صنفی برگزار شد.

حمید سالاری معاون فرهنگی دانشجویی با اشاره به مطالبه گری و آزادیخواهی به عنوان فلسفه روز دانشجو، اظهار داشت: خلاقیت ، بصیرت و آگاهی غریزه ذاتی یک دانشجو است.

وی با اشاره به فعالیت هر یک از نهادهای فرهنگی و علمی لازمه این مهم را همکاری متقابل دانست و از دبیران جدید کانون های فرهنگی و انجمن های علمی درخواست کرد جهت جلب مشارکت بیشتر دانشجویان در جشنواره بین المللی سیمرغ همکاری لازم را داشته باشند.

وی در پایان بر رتبه بندی کانون های فرهنگی و انجمن های علمی  تأکید کرد و افزود : ما حتما باید یک نظام رتبه بندی داشته باشیم و بدانیم هر یک از نهادهای فرهنگی در چه سطحی مشغول فعالیت هستند.

سپس حجه الاسلام شاهرخی ضمن گرامیداشت روز دانشجو ارائه راهکارهای راهبردی و مسئله محور را از وظایف دانشجویان فعال فرهنگی دانست و گفت : با ارائه راهکارهای راهبردی و مسئله محور بسیاری از مسائل فرهنگی موجود مرتفع خواهد شد. در شرایط کنونی اپیدمی کرونا باید با نگاه مسئله محور و کارشناسانه ، ضمن ارائه پیشنهادات راهبردی نسبت به بهبود فعالیت های فرهنگی که از طریق فضای مجازی و بصورت غیر حضوری برگزار می شود، کمک کنیم.

گفتنی است ، در این نشست هریک از دانشجویان فعال صنفی و  فرهنگی ضمن ارائه نقطه نظرات خود بر تقویت و تنوع شیوه های تبلیغ و اطلاع رسانی فعالیت های صنفی و برنامه های فرهنگی ، ارتباط بیشتر با دانشجویان جدیدالورود و... تأکید کردند.همچنین امین رضا خرمی دبیر سفیران جشنواره بین المللی دانشگاه گزارشی از فعالیتهای انجام شده ارائه کرد.

این نشست با هدف معرفی دبیران جدید کانون ها و انجمن های علمی و هم اندیشی جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.