یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱

در یک حرکت خودجوش؛

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به یاری نیازمندان خون شتافتند

اهدا خون

جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در یک حرکت خود جوش با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون، توانستند خون خود را اهدا کنند.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این ارتباط گفت:با توجه به شرایط کرونا در کشور وبا کاهش مراجعه هموطنان برای اهدای خون بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با توجه  به رسالت خود برآن شد تا در این موضوع پیش قدم شود.

حسین جلیلیان گفت: مهمترین  فواید و اثر اهدای خون، نجات زندگی انسانها و آگاهی از سلامت جسمانی است.

جلیلیان با اشاره به اینکه افراد بسیاری‌به روزانه  به خون نیاز دارند،اظهارکرد: همه روزه، در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کنند، بطوری که از هر سه نفر مردم دنیا، یک نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و فرآورده های خونی پیدا می کند. بارزترین مثال برای موقعیت هایی که در آن نیاز مبرم به خون پیدا می شود عبارت است از زمان بروز حوادث و سوانح گوناگونی نظیر تصادفات رانندگی، سوختگی ها و اعمال جراحی. همچنین خانم های باردار در حین زایمان، نوزادان و بخصوص نوزادان نارسی که به زردی دچار می شوند، از جمله دیگر نیازمندان به خون می باشند.

وی خاطرنشان کرد:خوشبختانه مراکز انتقال خون همه پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند وجای هیچ نگرانی نیست و مردم می توانند به یاری نیازمندان خون بشتابند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.