یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛

کاهش نسبی کرونا در استان آذربایجان غربی

دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش شیوع کرونا گفت:در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد موج چهارم بیماری خواهیم بود.

به گزارش مفدا ارومیه، دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله بیماری کرونا ضمن عرض تسلیت به مناسبت به شهادت رسیدن مهندس فخری زاده گفت: شهید فخری زاده از همان ابتدا در خدمت نظام و انقلاب و اسلام بود و مسیری که ملت ما انتخاب کرده و طی می کند، با این ترور ها متوقف نخواهد شد.
دکتر جواد آقازاده درباره وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ افزود: استان آذربایجان غربی یک موج بسیار سهمگین را گذراند و اکنون سیر نزولی را طی می کند.
وی با موثر خواندن محدودیت ها در کاهش میزان بستری و فوتی بیان کرد: محدودیت هایی از جمله محدودیت تردد ها، تعطیلی مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴در شهر های قرمز، محدودیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸ و همچنین محدودیت های منع تردد ۹ تا ۴ صبح موجب کاهش تعداد بستری و فوتی در استان بود. این در حالی است که از تاریخ ۲۳ آبان ماه نتیجه اعمال محدودیت ها را مشاهده می کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره شهدای سلامت افزود: در راه مقابله با کرونا روزهای سختی را گذراندیم و یاد تمامی شهدای سلامتی که جانشان را در این راه از دست دادند گرامی می داریم‌.
دکتر آقازاده افزود: بیشترین تعداد بستری های سندرم حاد تنفسی در استان یک هزار و ۷۵۲ بیمار بود که این تعداد رو به کاهش است.
وی درباره وضعیت شهر ها از لحاظ شیوع کووید ۱۹ ابراز کرد: اکنون ۱۰ شهر آذربایجان غربی در وضعیت قرمز بوده و ۷ شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره وضعیت روزهای آینده استان افزود: براساس بررسی آماری انجام یافته در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان سیر نزولی را طی کرده و کاهش می یابد اما مردم و مسئولین نباید از این بیماری غافل شوند زیرا در صورت غفلت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با موج چهارم مواجه می شویم که بسیار سهمگین تر از موج سوم خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.