شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

دبیر همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انتخاب شد

همتایاران شاهرود

با برگزاری انتخابات به صورت مجازی دبیر، نایب دبیر و مسوولان کمیته‌های تخصصی همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود مشخص شدند.

به گزارش مفدا شاهرود، همتایاران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با انتخاب دبیر جدید فعالیت‌های خود در حوزه بهداشت روان دانشجویان را از سر گرفتند.

به این ترتیب پس از برگزاری نشست به صورت مجازی و انتخابات از بین سه نامزد در نهایت "هدیه کشمیر" به عنوان دبیر و "محسن خدابنده" به عنوان نایب دبیر همتایاران معرفی شدند. همچنین در بخش‌های تخصصی "فاطمه محمدزاده" در کمیته تبلیغات، "زینب دمرچلو" در کمیته آموزش، "محمد مسلمی" در کمیته هماهنگی و "پژهان حدادی" درکمیته مستندات به عنوان مسوول به فعالیت می‌پردازند.

همتایاران سلامت روان در سال تحصیل جاری فعالیت خود را در فضای مجازی بیشتر کرده و با ایجاد یک کانال تلاش می‌کنند برای آگاهی بخشی به دانشجویان درخصوص مسائل روانشناسی گام بردارند. معرفی کتاب، آموزش از طریق تولید محتوا، برگزاری کارگاه و وبینار با موضوعاتی مانند اعتیاد، افت تحصیلی، افسردگی و چالش‌های روانی کرونا از جمله برنامه‌های تیم جدید همتایاران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

همتایاران گروهی از دانشجویانی هستند که با توجه به علاقه خود به کار در حوزه بهداشت روان بر اساس ضوابط آیین نامه همتایاران عضو این گروه می‌شوند. این گروه زیر نظر این اداره آموزش‌های ابتدایی بهداشت روان را فرامی‌گیرند و هدفشان این است که گروهی از همسالان خود را که در کنار آنها زندگی می‌کنند و در معرض آسیب یا افت تحصیلی هستند شناسایی و کمک کنند، خدمات نیمه حرفه ای و اطلاعات به آنان ارایه دهند و رابطشان با حوزه مشاوره باشند. مهارت ها و ساختارها، مهارت ابزار وجود، مباحث خانوادگی، سلامت روان و مداخله در بحران، مصرف مواد و الکل، مسائل جنسی و ارزیابی مداخلات از جمله سرفصل‌های آموزشی همتایاران است.

هم‌اکنون ۲۰ دانشجوی همتایار سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعالیت می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.