شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۳

برقراری ۴۵ هزار ارتباط تلفنی با مراکز پیام اورژانس ۱۱۵ در کردستان

برقراری ۴۵ هزار ارتباط تلفنی با مراکز پیام اورژانس ۱۱۵ در کردستان

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در آبان‌ماه امسال تعداد تماس‌های گرفته شده با مراکز پیام اورژانس ۱۱۵ در سطح استان ۴۵ هزار و ۶۱۴ مورد بوده که از این تعداد ۶ هزار و ۲۶۰ مورد آن منجر به اعزام آمبولانس و انجام مأموریت شده است.

رضا پیرا با اشاره به ارائه گزارشی از عملکرد اورژانس ۱۱۵ در آبان ماه امسال، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۹ پایگاه جاده‌ای و شهری، یک پایگاه هوایی و یا واحد اورژانس موتوری در استان فعال است.
وی از برقراری ۴۵ هزار و ۶۱۴ مورد ارتباط تلفنی با مراکز پیام اورژانس ۱۱۵ در کردستان طی یک ماه اخیر خبر داد و افزود: از این تعداد ۶ هزار ۲۶۰ مورد آن منجر به اعزام آمبولانس و انجام مأموریت شده است.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کردستان گفت: از  تعداد مأموریت انجام شده ۷۸۷ مورد مربوط به حوادث ترافیکی، ۵۰۵ مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی و بقیه موارد به سایر موارد از جمله بیماری‌ها بوده است.
پیرا در ادامه تصریح کرد: طی مأموریت‌های انجام شده ۲ هزار و ۵۳۴  مددجو به بیمارستان‌های استان اعزام شده اند که از این تعداد ۷۲۵ مصدوم مربوط به حوادث ترافیکی است.
وی در پایان ادعان کرد: ۳۱۴ مورد از این مأموریت‌ها نیز مربوط به بیماران قلبی، ۶۳۳ مورد تنفسی و ۱۶ مورد اورژانس زنان بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.