دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

دبیر پویش دانشجویی "سهم من" در گفت وگو با مفدا:

پویش دانشجویی "سهم من" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آغاز به کار کرد/ دعوت از تمامی نهادهای دانشجویی برای مشارکت در این امر خداپسندانه

پیغمبری

سفیر پویش دانشجویی "سهم من" دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: پویش "سهم من" برای حمایت از دانشجویان نیازمند، از طرف دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شده است.

محسن پیغمبری دبیر مرکزی پویش "سهم من" در استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا اردبیل اظهار داشت: پویش "سهم من" برای حمایت از دانشجویان نیازمند، از طرف دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شده است و سفیران این طرح در استان‌های مختلف از بین دانشجویان هستند.

وی که دبیرکانون هلال احمر دانشگاه نیز هست درباره ضرورت به راه افتادن پویش سهم من، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و گرانی‌های به وجود آمده در کشور و فشارهای اقتصادی ناشی از تعطیلی‌های کرونایی، همه خانواده‌های ایرانی تحت‌الشعاع قرار گرفتند؛ در این بین دانشجویان که منبع مالی ثابتی ندارند، بیشتر از این موضوع ضربه دیدند.

سفیر پویش دانشجویی "سهم من" دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: به همین منظور با هدف کمک به دانشجویان نیازمند پویش سهم من با شعار "ای که دستت میرسد کاری بکن - پیش از این کز تو نیاید هیچ کار" برای شناسایی دانشجویان بی‌بضاعت، با کمک صندوق رفاه و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان صورت می‌گیرد.

این دانشجوی رشته پزشکی در معرفی این پویش تصریح کرد: پویش دانشجویی"سهم من"  اقدامی است کاملا داوطلبانه از طرف جمعی از سفیران (دانشجویان) دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که با هدف انسجام بخشی و کمک‌رسانی‌های منظم به دانشجویان نیازمند در زمینه‌های مالی و غیره آغاز به کار کرده است.

نیاز به مشارکت همه جانبه در اجرای این طرح خداپسندانه

وی در خصوص نحوه شرکت در این پویش اظهار داشت: دانشجویان، اساتید، کارکنان و جامعه دانشگاهی استان اردبیل می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۰۱۷۸۴۳۷۴ واریز کرده و برای ثبت اطلاعات و انتخاب دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به پرتال معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به آدرس itmfd.behdasht.gov.ir/page/ehda مراجعه کنند؛ هزینه‌ای که از این مشارکت جمع آوری می‌شود به صورت کاملا محرمانه در اختیار دانشجویان شناسایی شده این دانشگاه قرار می‌گیرد.

دبیر و سفیر پویش سهم من در اردبیل افزود: درحال حاضر این پویش به مرحله اجرایی رسیده است؛ در این مرحله به کمک تمامی نهادهای دانشجویی از قبیل کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، اعضای هیئت علمی و اساتید، کارمندان دانشگاه، شورای صنفی، نهاد رهبری، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی و ... نیاز داریم که اقدام به انسجام بخشی شایسته‌ای در سطح دانشگاه در خصوص شناسایی و کمک‌رسانی به دانشجویان نیازمند داشته باشیم.

این فعال فرهنگی و جهادی دانشگاه همچنین گفت: در پایان لازم می‌دانم با توجه به هدف این امر خداپسندانه و تاکید بر این نکته که این پویش وابستگی خاصی به نهادی ندارد، از همه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تقاضا همکاری داشته باشم که به امید خدا و با یاری هم بتوانیم به بهترین نحو این پویش را به پایان برسانیم و قدمی مثبت جهت کاهش دغدغه‌های دانشجویان داشته باشیم تا روزی برسد دانشجویان دانشگاه‌ جز تحصیل درگیری ذهنی دیگری نداشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.