دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

رئیس دانشگاه خبر داد:

برنامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای مجازی سازی دروس علوم پزشکی

مسابقه مجازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از برنامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای مجازی سازی دروس رشته های گروه علوم پزشکی و ارائه رایگان آن بر روی سامانه کشوری برای دانشجویان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر سید ناصر استاد با اعلام این خبر گفت: تمام دروس نظری رشته دکتری حرفه ای دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی به صورت محتوای الکترونیکی تهیه شد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مجازی به دنبال تصمیمات گرفته شده در شورای عالی آموزش مجازی و در راستای تحقق عدالت آموزشی برای کلیه دانشجویان گروه علوم پزشکی کشور اقدام به مجازی سازی دروس این رشته ها با همکاری دبیرخانه های مربوطه کرده است.

دبیر شورای عالی آموزش مجازی، برنامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای مجازی سازی دروس رشته های گروه علوم پزشکی و ارائه رایگان آن بر روس سامانه موکس کشوری آرمان برای دانشجویان سراسر کشور را تشریح کرد و افزود: بر همین اساس یکی از اقدامات این دانشگاه همکاری با دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بوده است.

وی گفت: در این همکاری تمامی دروس رشته دندانپزشکی عمومی توسط بیش از ۲۵۰ متخصص از دانشگاه های سراسر کشور و انجمن های علمی مربوطه، در استودیوهای صدا برداری دانشگاه علوم پزشکی مجازی ضبط شده و در واحد تولید محتوای الکترونیکی معاونت زیرساخت این دانشگاه به محتوای الکترونیکی استاندارد تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی اضافه کرد: تولید محتوای الکترونیکی از هر ساعت صدای ضبط شده، مستلزم ۴ تا ۵ ساعت کار تخصصی در واحد تولید محتواست.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از تولید این محتواها که در زمینه های پریودونتیکس، ارتودنسی، پاتولوژی، بیماری های دهان، بیماری های کودکان، رادیولوژی، اندودونتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی و پروتز است، پایان یافته و بقیه کار نیز در حال انجام است.

استاد اظهار داشت: تمامی مدرسان برنامه توسط دبیرخانه شورای تخصصی دندانپزشکی معرفی شده و برنامه ها زیر نظر این دبیرخانه انتخاب شده اند. این محتواها بر روی سامانه موکس کشوری آرمان به صورت رایگان ارائه می شود.

وی ارائه بیش از ۷۵۰ عنوان از ۷۰ درس از دیگر رشته های گروه علوم پزشکی را از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مجازی نام برد و افزود: این برنامه ها به مرور در حال بارگذاری بر روی سامانه آرمان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.