دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹

برگزیدگان جشنواره "خاطره‌نویسی عهد جانانه" اعلام شد/کسب مقام سوم دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی فسا در جشنواره

اختتامیه جشنواره کشوری "خاطره‌نویسی عهد جانانه" برگزار می‌شود

دبیر جشنواره کشوری "خاطره‌نویسی عهد جانانه" نتایج برگزیدگان این جشنواره را در سه بخش دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارمندان اعلام کرد و خانم ساره محمدی از دانشگاه علوم پزشکی فسا موفق به کسب مقام سوم بخش دانشجویی شد.

به گزارش مفدا ، محمدامین حبیبی ضمن تقدیر از استقبال خوب کادر سلامت سراسر کشور برای حضور در این جشنواره، بیان کرد: از ابتدای شیوع بحران کرونا در کشور با کانون‌های دانشگاه علوم پزشکی جدی‌شاپور اهواز جلساتی را برگزار کردیم و در آنجا پیشنهاد شد این جشنواره را برگزار کنیم که خوشبختانه با تایید مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت این جشنواره خاطره نویسی به صورت کشوری برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز افزود: مبارزه با کرونا و تلاش کادر سلامت دفاع مقدس دوم است و ما تلاش کردیم تا گوشه‌ای از خاطرات و زحمات کادر سلامت، اساتید، رزیدنت‌ها و...را ثبت و منتشر کنیم.

حبیبی همچنین اشاره کرد:  در طول این جشنواره ۲۹۹ اثر توسط ۲۱۰ شرکت‌کننده به دبیرخانه این جشنواره راه پیدا کرد که با توجه به فراگیری این جشنواره و درگیری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و کادر درمان استقبال خوبی از جشنواره صورت گرفت. خوزستان رتبه نخست ثبت آثار قرار دارد؛ پس از آن به ترتیب استان‌های  خراسان، استان فارس و استان تهران در رتبه دوم تا چهارم و در نهایت استان اصفهان، لرستان و آذربایجان در رتبه‌های بعدی  قرار دارند.

او درباره داوری آثار توضیح داد: داورهای زیادی برای بررسی آثار پیشنهاد و مدنظر قرار داشتند اما به پیشنهاد اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت دکتر ناصر پروانی نویسنده و شاعری که سابقه داوری در جشنواره بین‌المللی سیمرغ را در کارنامه دارد آثار را در قالب‌های متنی، صوتی و تصویری بررسی کردند. البته ملاک داوری آثار قالب اثر نبود و آثار صوتی و تصویری مانند آثار مکتوب مورد توجه و بررسی قرار گرفتند.

دبیر جشنواره کشوری "خاطره‌نویسی عهد جانانه" درباره اختتامیه این جشنواره بیان کرد: امیدواریم در یک برنامه‌ آنلاین با حضور دکتر سیماسادات لاری معان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اختتامیه این جشنواره را به صورت مجازی و با حضور افرادی برگزیده برگزار کنیم.

حبیبی در پایان اشاره کرد: در پایان جشنواره از آثار برگزیده یا مورد تایید داور جشنواره کتابی نفیس برگرفته از خاطرات ارزشمند متخصصین و دانشجویان و کادر سلامت تدوین و چاپ خواهد شد تا بتوانیم بخشی از این خاطرات را به جامعه سلامت به صورت مدون عرضه کنیم.

جشنواره کشوری "خاطره نویسی عهد جانانه" با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و به همت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در محورهای پنجگانه "خاطرات کادر درمان در مراکز درمانی و بهداشتی"، "خاطرات دانشجویان از فعالیت‌های فرهنگی و جهادی"، "خاطرات دانشجویان در خط مقدم مقابله با کرونا"، "خاطرات کارکنان و دانشجویان نظام سلامت در دوران بیماری" و "خاطرات خانواده کادر درمان در دوران شیوع بیماری" برگزار شد.

گفتنی است،  خانم ساره محمدی از دانشگاه علوم پزشکی فسا موفق به کسب مقام سوم بخش دانشجویی شد.

برگزیدگان مسابقه کشوری خاطره‌نویسی عهد جانانه  عبارتند از:

بخش دانشجویی:

بخش کارمندی:

بخش اساتید:

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.