دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹

استمرار اقدامات نظارتی بر فعالیت ادارات و اصناف بر اساس پروتکل‌های بهداشتی

استمرار اقدامات نظارتی بر فعالیت ادارات و اصناف بر اساس پروتکل‌های بهداشتی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: روند افزایشی نظارت و بازرسی بر فعالیت ادارات و اصناف در قالب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنان ادامه دارد.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر آرزو فلاحی اظهار کرد: در راستای اجرای دستور العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، روند اقدامات بازرسی و نظارت بر فعالیت‌های روزانه ادارات، اصناف و مراکز خدماتی توسط گشت‌های مشترک مرکز بهداشت با همکاری اداره اماکن، نیروی انتظامی و اداره صمت همواره تداوم دارد.

وی بیان داشت: در طی چهار روز گذشته، 14 اکیپ نظارت و بازرسی از هشت اداره و 230 مرکز و مکان تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، آشامیدنی، بهداشتی و خدماتی مختلف سطح شهرسنندج بازید به عمل آورده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: طی بازرسی‌های مذکور، 16 اخطاریه بهداشتی 24 ساعته به مراکز خاطی صادر شده تا در مهلت معین نسبت به مرتفع نمودن معایب موجود اقدام نمایند.

دکتر فلاحی اضافه کرد: طی بازرسی‌های اخیر، 29 مورد اخطاریه صادر شده گذشته جهت بررسی و نظارت بر اقدامات انجام شده، رفع مشکلات توسط متصدیان مربوطه و 10 مورد شکایات مردمی ثبت شده، مورد پیگیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: درطی این بازدیدها مقدار 100 کیلو گرم مواد غذائی تاریخ مصرف گذشته، کشف و ضبط گردید.

مدیر روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی افزود: تعداد 6 مورد نان خبازی جهت تست استفاده از جوش شیرین و تعیین مقدار مجاز نمک استفاده شده در نان و 62 مورد مواد خام و تهیه شده در مراکز مختلف تهیه و عرضه مواد غذائی در سطح شهر جهت تایید سلامت مواد مذکور نمونه برداری، به انجام رسیده است.

دکتر فلاحی ضمن اشاره به اقدامات نظارتی روزانه و مستمر بر کنترل کیفی آب شرب سنندج، اظهار کرد: در مدت زمان یادشده، 73 مورد تست کلرسنجی در نقاط مختلف شهر و 28 مورد نمونه برداری آب از نقاط مختلف شهر و روستا جهت تایید سلامت آب شرب انجام و به ثبت رسیده است. 

وی با اشاره به تغسیل اجساد مبتلا به کرونا بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی یادآور شد: همواره کارشناسان بهداشت محیط این مرکز بر اقدامات تغسیل و تدفین اموات در بهشت محمدی و اعزام اجساد به روستاها و شهرستان‌های همجوار با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نظارت کامل داشته اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه به برگزاری جلسات متعدد در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فرمانداری، بررسی وضعیت موجود و اجرای طرح فعالیت اماکن گروه‌های مختلف یک تا چهار و نحوه فعالیت و ارایه خدمات صنوف مختلف تا زمان تعیین شده در مصوبات ستاد کرونا اشاره نمود.

دکتر فلاحی عنوان کرد: در طی چهارروز گذشته تعداد 615 مورد تست کرونا از مراجعین به مراکز 16 ساعته سرپائی به عمل آمده و در طی هفته گذشته نیز سه هزار و ۴۹۰ نفر از همشهریان سنندجی در مرحله سوم این بیماری مورد غربالگری قرار گرفته اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.