شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

گزارشی از حال و هوای برگزیدگان دوره‌های قبل جشنواره بین المللی سیمرغ؛

از تجربه یک فضای دانشجویی کم‌نظیر تا یک سکوی پرتاب برای موفقیت‌های آینده

کاشان/سیمرغ

برگزیدگان دوره‌های قبل جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی کاشان از تجربه‌های حضور خود در جشنواره می‌گویند.

به گزارش مفدا کاشان، در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان با رشته‌های جشنواره سیمرغ و برگزیدگان آن، گفتگوهایی با برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در دوره‌های قبل جشنواره سیمرغ انجام شده است که در این گزارش می‌خوانید.

چند دقیقه با برگزیده رتبه سوم فیلمنامه نویسی در دهمین جشنواره فرهنگی سیمرغ

علیرضا اشرفی فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان است. وی رتبه سوم رشته نقد فیلم در هفتمین و رتبه سوم فیلمنامه نویسی در ششمین جشنواره فرهنگی سیمرغ وزارت بهداشت، رتبه اول  فیلم کوتاه در ششمین جشنواره فرهنگی سیمرغ، رتبه سوم نثر طنز  و رتبه سوم فیلمنامه نویسی، رتبه دوم رشته نشریات طنز در ششمین جشنواره فرهنگی سیمرغ وزارت بهداشت را کسب نموده است.

او در مورد شیوه آشناییش با جشنواره می گوید: از طریق تبلیغات میدانی و پوستر ها و پیگیری های کارشناسان دانشگاه با جشنواره آشنا شدم و مشوق اصلی من در واقع کارشناسان فرهنگی دانشگاه آقای افشار نسب، خانم الله وردیان و خانم عرب سعیدی بودند.

اشزفی اظهار داشت: در اصل فضای خود جشنواره و فضای فرهنگی حاکم بر جشنواره باعث تشویق شرکت کننده ها برای شرکت می شود و این باعث رشد افراد می شود و به دانشجویان عزیز توصیه نمود: برای تجربه یک فضای دانشجویی دوست داشتنی و کم نظیر در جشنواره شرکت کنید و سعی کنید که اثری ارائه دهید که زایده ذهن تخیلات خلاق خودتان و نه صرفا برای برنده شدن بلکه برای رشد خودتان باشد.

گپ و گفتی کوتاه با رتبه دوم کشوری نمایش نامه نویسی بخش صحنه ای

زهرا اشراقی متولد ۱۳۷۰، فارغ التحصیل سال ۹۴ رشته HIT از دانشگاه علوم پزشکی کاشان می باشد.

وی در این گفتگو بیان می کند: اولین آشنایی من با جشنواره هفت سال پیش می باشد(سال ۹۲ ) از طریق معاونت فرهنگی و دانشجویی  و مشوق اصلی برای شرکت در جشنواره و کارشناسان و مسئول های فرهنگی دانشگاه بودند.

این فارغ التحصیل برگزیده ادامه می دهد:  من سال ۹۰ که دانشجو شدم و از سال ۹۱ تئاتر شروع کردم و تا اواخر ۹۵ ما شبانه روزی فعالیت می کردیم و واقعا تلاش زیاد و طولانی داشتیم برای رسیدن به این رتبه

اشراقی به دانشجویان  می گوید: دوره دانشجویی بدون اغراق از بهترین دوره های زندگی است، هر فعالیت و برنامه ای رو ساده از کنارش رد نشوید و هدفتون صرفا شرکت و مقام آوری در جشنواره نباشد...هر جشنواره ی ( درهر سطحی که باشه) میتواند یک تجربه و یا حتی سکوی پرتاب برای موفقیت های آینده باشد.

چند دقیقه با مقام سوم کشوری در رشته ادبی داستان کوتاه

سمانه خان جانی ، فارغ التحصل رشته HIT  و در حال حاضر نیز کارمند دانشگاه است.

خان جانی مانند بسیاری از شرکت کنندکان مشوق اصلی برای شرکت در جشنواره ها راکارشناسان فرهنگی می داند به نظر می رسد شناسایی استعداد دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه در روز ثبت نام دانشجویان جدیدالورود و پیگیری های مستمر کارشناسان فرهنگی نتیجه می دهد.

وی در خصوص آشنایی با جشنواره اطلاع رسانی کارشناس فرهنگی و سایت مفدا را نام می برد و توصیه می کند به همه عزیزان که علاقمند هستند و اثری دارند حتما اثر خود را ثبت کنند و اظهار داشت که جشنواره فرصت خوبی است برای اینکه خودشان را محک بزنند.

او می گوید: من از سال های قبل علاقه داشتم و کلاس می رفتم و نزدیک جشنواره مطالعه زیادی کردم و تلاش فراوانی کردم و خواهشی که از دبیر خانه جشنواره دارم  عزیزانی ک ثبت اثر میکنن و رتبه ای کسب میکنند در هر سطحی این افردا همینطور رها نشوند تا سال بعد به هر طریقی از استعداد این افردا استفاده شود در هر زمینه ای و اجازه بدهند این افراد اون هنری رو که دارند را بیشتر ازش استفاده کنند.

شایان ذکر است یازدهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» با شعار هر خانه، یک پایگاه سلامت امسال نیز برگزار می شود و مهلت ثبت نام و ارسال آثار به این جشنواره از تاریخ اول مهرماه آغاز و تا یکم دی ماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

علاقمندان برای دریافت فراخوان و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.