دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

دیدار تیم یازدهمین جشنواره سیمرغ با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان

دیدار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: با توجه به شرایط موجود، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در جامعه ضروری است.

به گزارش مفدا کرمان، اعضای تیم یازدهمین جشنواره سیمرغ  با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار داشتند.
در این دیدار محمد رضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : با توجه به شرایط موجود، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در جامعه ضروری است، زیرا موجبات نشاط اجتماعی را فراهم می سازد و به مردم انرژی می دهد، باید از بستر به وجود آمده برای ‌هم افزایی فرهنگی استفاده نماییم.
وی در جلسه هماهنگی  یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ  - با حضور  معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی -  افزود : نگاهی که  دانشگاه  علوم پزشکی به مسائل فرهنگی دارد مهم و حائز اهمیت است و استفاده از ظرفیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر در جامعه می تواند اتفاقات خوبی را برای برگزاری این رویداد رقم بزند.  

علیزاده با اشاره به فرمایش رهبرمعظم انقلاب که حوزه فرهنگ را به هوا و اکسیژن تشبیه نموده اند، افزود: تمام اجزا و ارکان نظام باید در حوزه فرهنگ  بیش از پیش تلاش کنند و از ظرفیت های حوزه فرهنگ و رسانه  در جهت پیشبرد اهداف خودشان  استفاده نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: خانه هنرمندان، خانه های تخصصیِ سینما، موسیقی، شعر و ادب، هنرهای تجسمی و انجمن ها در حوزه فرهنگ و هنر  فعالیت  می کنند و  تعامل بین دبیرخانه جشنواره و این حوزه ها می تواند کیفیت جشنواره و حضور پربارتر استان کرمان در جشنواره را فراهم نماید.

علیزاده با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی گفت: با توجه به شرایط موجود، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در جامعه ضروری است، زیرا موجبات نشاط اجتماعی را فراهم می سازد و به مردم انرژی می دهد، باید از بستر به وجود آمده برای تولیدات فرهنگی استفاده نماییم.

وی به نقش فرهنگ در تغییر نگرش افراد در جامعه اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی و استفاده از ابزار فرهنگی در موضوع کرونا که زندگی مردم را درگیر کرده است، باعث تغییر نگرش جدی و دقیق تر مردم به سلامت شد که اگر این مهم اتفاق نمی افتاد رسیدن به اهداف سلامت مشکل می شد. وی ادامه داد :  اولویت این روزهای جامعه در شعار جشنواره  سیمرغ که "هرخانه، یک پایگاه سلامت" است مطرح شده  و لازم است  مورد توجه ویژه قرار گیرد و؛ این هم افزایی، تعامل و هماهنگی در اجرای برنامه ها یکی از عوامل موثری است که می تواند باعث تاثیرگذاری مفید آن شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: نگاه درستی شکل گرفته و این همراهی و تعامل  اتفاق مبارکی است و ماهم به عنوان حوزه فرهنگ و به نوعی سیاست گذار در این بخش آمادگی داریم هر گونه هماهنگی و حمایت در این بخش را با برگزار کنندگان جشنواره داشته باشیم.

 در ادامه معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز گفت: با توجه  به اهداف جشنواره، مهمترین مساله در جشنواره شعار آن با شعار "هرخانه، یک پایگاه سلامت" است و برای حضور پر رنگ تر همه شهروندانی که شرایط شرکت در جشنواره را دارند نیازمند همکاری مجموعه ارشاد هستیم.

وی افزود: این جشنواره همچنین موجب تشویق و ترغیب دانشجویان و اساتید و کارکنان به فعالیت در زمینه های هنری علاوه بر عرصه سلامت بوده و شور و نشاط اجتماعی و مشارکت اجتماع محوری را ایجاد می کند.

 یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

علاقه‌مندان می‌توانند در ۵ بخش تئاتر، فیلم، موسیقی، ادبی و هنرهای تجسمی جشنواره «سیمرغ» شرکت کنند؛ محدودیتی برای شرکت متقاضیان در رشته‌های مختلف وجود ندارد.

بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره، مهلت ثبت نام و ارسال آثار به این جشنواره از تاریخ اول مهرماه آغاز و تا یکم دی‌ماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

این جشنواره در چهار بخش «بخش آزاد» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، «بخش ملی با موضوع فرهنگ سلامت» ویژه عموم مردم، «بخش بین‌الملل با موضوع فرهنگ سلامت» ویژه شرکت‌کنندگان سراسر جهان برگزار می‌شود. همچنین در راستای قدردانی از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان کشور که سلامتی خود را وقف مبارزه با ویروس کرونا کرده‌اند با نظر هیات داوران، به بهترین اثر در چهار رشته فیلم کوتاه، مستند، پوستر و عکس که تصویرگر این روایت هستند، تندیس و جایزه ویژه جشنواره با عنوان «مدافعان سلامت» اهدا می‌شود.

جشنواره یازدهم با شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» تلاش دارد سبک زندگی سالم را که هدف و غایت نهایی بعثت همه انبیاء و اولیای الهی است در جامعه ترویج کند.

دانشجویان و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت این جشنواره مراجعه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.