دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

نخستین المپیاد «بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک مجازی» دانشجویان علوم پزشکی آذر ماه برگزار می‌شود

کارگاه اموزشی بازیهای فکری دانشگاه های علوم پزشکی به روایت تصویر

اولین المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک مجازی" دانشجویان (دختر و پسر) دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ، آذر ماه سال جاری به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود.

دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود:  رشته دومینو در دو ماده ( تاور سرعتی وتاپلینگ)  انفرادی  و بصورت آفلاین (ارسال فیلم) برگزار می‌شود. همچنین شاهد برگزاری بازی‌های فکری در سه ماده ( دوز دستوری , دوز سکه ای و اُتللو) بصورت آنلاین خواهیم بود. ضمن اینکه در این المپیاد، ورزش‌های الکترونیک در سه ماده « فیفا ۲۱»، «ای فوتبال ۲۰۲۱» و «کلش رویال» برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد سهمیه از هر دانشگاه در هر ماده یک نفر در بخش دختران و یک نفر دربخش پسران مجاز به شرکت است، اظهار کرد: در مجموع حداکثر ۱۶ نفر دانشجو از هر دانشگاه می‌توانند در این مسابقات مشارکت کنند. 

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آیین نامه‌ها ودستور العمل‌های این بازیها به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شده است، بر لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان علوم پزشکی در این رویداد ورزشی تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

 جزئیات  نشست هماهنگی«نخستین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و الکترونیکی» وزارت بهداشت 

کوشکی در خصوص زمان آغاز ثبت نام در این المپیاد گفت: زمان شروع ثبت نام در این المپیاد از ۱۶ آذر آغاز شده و تا ۱۹  آذر  خواهد داشت.

تلاش داریم با برگزاری هرچه مطلوب این المپیاد، دانشجویان علوم پزشکی را به سمت و سوی فعالیت در حیطه بازی‌های فکری و الکترونیکی ببریم

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت تاکید کرد: تلاش داریم با برگزاری هرچه مطلوب این المپیاد، دانشجویان علوم پزشکی را به سمت و سوی فعالیت در حیطه بازی‌های فکری و الکترونیکی ببریم و بدون شک مشارکت و فعالیت دانشجویان علوم پزشکی در این المپیاد مجازی‏ و رقابت این عزیزان در زمینه بازی‌های فکری و الکترونیکی، به ارتقای سطح هوش آنها کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: ما سعی کردیم در این المپیاد مجازی، رشته‌هایی بگنجانیم که دارای پتانسیل فراوان باشد و دانشجویان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی با کمترین هزینه و امکانات، آن را انجام دهند. به هرحال به برگزاری این المپیاد خوش‌بین هستیم و قطعا استقبال و مشارکت خوبی از سوی دانشجویان از این المپیاد خواهد شد.

حضور دانشجویان علوم پزشکی در مسابقات فکری و الکترونیکی می‌تواند به تقویت هوش و ذهن آنها کمک کند

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: از آنجایی که دانشجویان علوم پزشکی به واسطه رشته تحصیلی، درگیر فعالیت‌های پزشکی و  درمانی در بیمارستانها هستند و فشردگی دروس آنها بالاست، از این رو نیاز دارند در پاره‌ای از اوقات، به فعالیت‌های ورزشی بپردازند از این رو ما تصمیم گرفتیم با برگزاری این المپیاد به صورت مجازی، آنها را به سمت و سوی ورزش‌های فکری و الکترونیکی ترغیب کنیم تا ذهن‌شان با برگزاری این مسابقات تقویت شود. قطعا مشارکت و حضور دانشجویان علوم پزشکی در مسابقات فکری و الکترونیکی می‌تواند به تقویت هوش و ذهن آنها کمک کند.

کوشکی بر لزوم گسترش بازی‌های فکری و الکترونیکی در میان دانشجویان علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: یکی از رسالت‌ها و وظایف ما در اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، ترغیب دانشجویان علوم پزشکی به فعالیت‌های ورزشی و دوری آنها از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی است.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.