دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

نیازمند جامعه‌ای فرهنگی، معنا گرا و دین مدار با متدهای روز هستیم/مشارکت دادن همه طیف‌های دانشجویی در برپایی برنامه‌ها

رئیس دفترنهاد نمایندگی رهبری/زنجان

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شیرمحمدی در دیدار صمیمانه با معاون، مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که به مناسبت آغاز هفته قرآن و عترت(ع) و دانشگاه، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه در باشگاه علمی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد، بر داشتن جامعه فرهنگی، معناگرا و دین مدار با متدهای روز تاکید نمود.

به گزارش مفدا زنجان، در ابتدا دکتر عمارلو معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خوش آمد گویی از حضور حاج آقا شیر محمدی به تعامل خوب معاونت فرهنگی و نهاد رهبری اشاره نموده و به لزوم برگزاری جلسات دوستانه معاونت و نهاد رهبری جهت ترسیم اولویت ها و چالش های فرهنگی دانشگاه تاکید کرد.

وی در ادامه افزود :در طول سالیان تغییرات زیادی در معاونت فرهنگی اتفاق افتاده است از جمله شکوفاسازی استعداد و توانمندی‌های بدنه کارشناسی معاونت که یکی از اهرم‌های موفقیت به شمار می‌رود و تلاش شده تا خلاقیت و کیفیت بدنه کارشناسی معاونت رشد و ارتقا یابد.

یکی دیگر از تغییرات معاونت افزایش تعاملات درون و برون بخشی است که در این راستا سعی کرده‌ایم از همه طیف‌های دانشجویی و قسمت‌های مختلف دانشگاه و حتی سازمان‌های خارج دانشگاه در برگزاری برنامه‌ها استفاده نموده و به سمت برگزاری برنامه‌های اشتراکی بیشتر حرکت کنیم.

عمارلو با اشاره به شیوع بیماری کرونا و شرایط موجود کشور به افزایش  استفاده از فضای مجازی در بعد نرم افزاری آن است که کارهای زیادی در این زمینه صورت گرفته است و سعی می کنیم تا بعد دانشجویی در این برنامه ها بیشتر باشد.

وی به کاهش تنشهای غیرضروری دانشجویی تاکید کرد و گفت: در تلاش بودیم که جو آرامی در حوزه دانشجویی جهت تعالی و رشد شکوفایی دانشجویان ایجاد کنیم.

سپس دکتر صادقی مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه، ضمن اشاره به کمرنگ بودن بحث مناسبات در دانشگاه  در خصوص ایجاد بانک اطلاعاتی فرهنگی کارکنان و دانشجویان توضیحاتی ارائه نموده به بارگذاری فرم الکترونیکی اطلاعات فرهنگی هنری دانشجویان نوورود در روند ثبت نام اشاره نموده و از این حرکت به عنوان گام اولیه در ایجاد بانک اطلاعاتی نام برد.

در ادامه یوسف قنبری مسئول مرکز قرآن وعترت دانشگاه در خصوص فعالیت های مختلف مرکز قرآن وعترت از جمله چاپ دعای صحیفه صجادیه، برگزاری محافل مجازی قرآن کریم و فضاسازی محیطی معاونت با آیات و روایات اشاره نمود.

سپس خدیجه بیات مدیر مفدا و مسئول روابط عمومی معاونت به معرفی و توضیح بخشهای مختلف پایگاه خبری مفدا از جمله سرویسهای خبری ،تیم گرافیک،تیم رادیو مفدا و تیم تولید محتوای چند رسانه ای اشاره نموده و از ساخت کلیپهای آشنایی دانشجویان جدیدالورود با دانشگاه خبر داد.

 نرگس بیات مسئول تشکل های دانشجویی به کاهش تنشهایی دانشجویی با فراهم نمودن بستری برای فعالیت سالم تشکل های دانشجویی و پا گرفتن شورای نظارت بر تشکلها دانشجویی تاکید نمود.

در انتها مسؤول نهاد رهبری دانشگاه با اشاره به دو نکته قرآنی از جمله سعی وتلاش و توکل به خدا از حاضران خواست این دو نکته را سرلوحه کار خویش در انجام امور فرهنگی قرار دهند.

وی در ادامه به عملکرد بسیار خوب مجموعه معاونت فرهنگی اشاره نمود و خواستار بازتاب بیشتر فعالیتهای حوزه فرهنگی در سطح دانشگاه شد.

حجت الاسلام شیرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود معاونت فرهنگی را به عنوان متولی فرهنگی کل دانشگاه برشمرد و به بحث فضا سازی فرهنگی در دانشکده های دانشگاه تاکید کرده و افزود: باید جامعه فرهنگی معنا گرا، دین مدار با متد های روز داشته باشیم و در بحث فرهنگی به جای هزینه کرد سرمایه گذاری فرهنگی انجام دهیم. همانطور که غرب با وجود کمبود زوایای فرهنگی به بحث فرهنگ اولویت داده و با سینمای هالیوود به تمام دنیا مباحث فرهنگی خود را صادر میکند.

رئیس دفتر نهاد رهبری به کار برای خدا اشاره و به افزایش نمود فعالیت های انجمن‌های علمی و حجاب وعفاف و امر به معروف در سطح دانشگاه و تشکیل کارگروه های فرهنگی دانشکده‌ها و تشکیل این جلسات تاکید نمودند.

در انتها دکتر عمارلو از حضور حاج آقا شیر محمدی تشکر نموده و به تعاملات و هم افزایی بیشتر بدنه کارشناسی فرهنگی نهاد هبری و معاونت تاکید نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.