یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تقویت روحیه و توان افزایی مدافعین سلامت، تلاش می‌کند

ورزش مدافعین سلامت

دکتر محسن داودی مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برنامه ریزی و فعالیت‌های مدیریت تربیت بدنی این دانشگاه در جهت تقویت روحیه، کاهش استرس و توان افزایی روحی و جسمی مدافعین سلامت خبر داد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دکتر محسن داودی اعلام کرد: این مدیریت از مدتی پیش با ایجاد یک اتاق فکر تخصصی، برنامه ریزی مدون و طراحی علمی و اصولی با هدف کاهش استرس و اضطراب و نیز تقویت و توسعه جسمی و روحی مدافعین سلامت، رشته فعالیت هایی را آغاز کرده است.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: در طی ماه های اخیر و پس از آغاز پاندمی جهانی بیماری کرونا ویروس جدید، شاهد حضور فعال و پر رنگ کادر بهداشت و درمان کشور در این عرصه بودیم که با روحیه ای مثال زدنی و بی مانند با تمام وجود، خود را وقف مهار و ریشه کنی این ویروس منحوس نموده و جلوه هایی از ایثار و از خود گذشتگی را خلق کردند که یادآور دلاوری های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس بود.

او ادامه داد: با ادامه روند شیوع بیماری و استمرار موج های متعدد اپیدمی و نیز فرسایشی شدن شرایط، بیم آن میرفت که این کادر زحمتکش و ایثارگر دچار مشکلاتی از قبیل نگرانی های روحی و روانی، ضعف جسمانی، تنش های خانوادگی و امثال آن گردند که در چینین شرایطی، مدیریت تربیت بدنی دانشگاه بر اساس رسالت ذاتی خود و نیز احساس مسئولیتی که در برابر این عزیزان داشت، با انجام نشست های متعدد و بررسی های کارشناسانه و دانش محور، تصمیم به آغاز فعالیت در این زمینه گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه اظهار داشت: با توجه به همین شرایط، این مدیریت با استفاده صد در صدی از کادر داخلی و مربیان دانشگاهی اقدام به برگزاری برنامه های ورزشی متعدد همانند نرمش های صبحگاهی، اجرای حرکات یوگا، پرتاب دارت و سایر ورزش های سبک و توان افزا در مراکز درمان بیماری کرونا کرده است.

این متخصص پزشکی ورزشی با تاکید بر رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله های فیزیکی در اجرای این برنامه ها، افزود: طبیعتا، تربیت قوای جسمانی و تقویت روحی افراد، منجر به توسعه سیستم ایمنی آنها شده و می‌تواند در پیشگیری از بیماری ها از جمله ابتلاء به ویروس کووید ۱۹ تاثیر مثبت و بسزایی داشته باشد.

محسن داودی توضیح داد: اولویت این مدیریت بر انجام فعالیت های ورزشی می باشد که در محل کار و با امکانات کم و در زمان محدود قابل انجام بوده و نیاز به وقت بیشتر و یا محیط اختصاصی ورزشی نداشته باشد تا کلیه مدافعین جان بر کف سلامت امکان استفاده و بهره وری از این برنامه های توان افزایی را داشته و بتوانند از آن استفاده کنند.

دبیر مدیریت تربیت بدنی دانشگاههای منطقه جنوب علوم پزشکی کشور اعلام کرد: علاوه بر این برنامه ریزیها، تاکنون موفق به اجرای برخی برنامه های ورزشی و آموزش "تن آسایی" و "رفع تنش های روحی" بصورت آنلاین در بیمارستانهای درمان کرونا شده ایم که همه آنها با استقبال مطلوب مخاطبان مواجه شدهاند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه، از اجرای برنامه های ورزشی تحت عنوان گرامیداشت و بزرگداشت مدافعین سلامت به عنوان بخشی از فعالیت های روحیه بخشی به این عزیزان نام برد.

وی افزود: فعالیت های ویژه خدمت رسانی این مدیریت به مدافعین سلامت استان فارس از مدتی پیش در چند بیمارستان آغاز شده و بزودی با سرعت و کیفیت بالاتر به تمامی این مراکز درمانی توسعه خواهد یافت.

دکتر محسن داودی با طلب آمرزش برای تمامی شهداء مدافع سلامت کشور، از ادامه برنامه ریزی و اجرای این برنامه ها تا زمان ریشه کنی کامل کووید ۱۹ و محو بیماری کرونا خبر داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.